Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

A-tým | 11.05.2018

Opustil nás pan Ladislav Procházka…

Dnes v brzkých ranních hodinách zemřel pan Ladislav Procházka, legenda pardubického fotbalu a jeho velký příznivec. Po dlouhém statečném boji podlehl zákeřné nemoci a vykreslil smutek ve tvářích všech, kteří ho měli rádi.


Ladislav Procházka (* 14. 5. 1944) začínal s fotbalem v pardubickém Slovanu. „Táta na to nikdy moc nebyl, ale já hrozně rád kopal do balónu,“ vzpomínal na své začátky po letech. „Vždycky jsem se těšil na sobotu a neděli, to byl jen fotbal, fotbal a fotbal.“

 

V mládežnických kategoriích již bojoval ve VCHZ Pardubice, objevoval se v mládežnických reprezentacích. Po vojně ve VTJ Tábor se vrátil na východ Čech a v roce 1968 byl u toho, když „chemici“ postoupili do nejvyšší soutěže.

 

V lize odehrál pardubický tým jednu sezónu a Ladislavu Procházkovi nejvíc utkvělo v paměti úplně první utkání. Ve 35. minutě se totiž před 14.000 diváků zapsal mezi ligové střelce a podílel se na výhře 4:0. Tehdejší sestup okomentoval svým typicky přísným způsobem. „Zachránili bychom se, kdyby se víc trénovalo a míň kecalo!“

 

I dál pokračoval v dresu pardubického VCHZ, přestože hráčskou kvalitou se mohl prosadit v kterémkoliv klubu. V polovině sedmdesátých let přesedlal na kariéru maséra a u fotbalu tak zůstal i  v dalších letech. Do ligy ale zamířil jeho syn Martin, který dnes působí jako trenér u mládeže FK Jablonec.

 

Ladislava Procházku jste mohli v posledních letech vidět u ligového dorostu U-19. Zde zastával roli maséra talentovaných fotbalistů, ale také rádce, který se neváhal o své fotbalové zkušenosti podělit. Byl přísný, ale vždy spravedlivý.

 

Dokud mu to zdravotní stav dovolil, chodil pravidelně na utkání ligového dorostu i A-týmu, na Vinici měl své stálé místo na tribuně.

 

Každý ho tam rád viděl. Ale už nepřijde. V  pátek 11. května 2018 nás pan Ladislav Procházka navždy opustil. Odešel tak přítel a kamarád, na kterého nebude nikdy zapomenuto.

 

Poslední rozloučení s panem Ladislavem Procházkou proběhne ve čtvrtek 17. května 2018 v 11:15 hod. ve smuteční obřadní síni pardubického krematoria.

 

fo

 

pr

 

t


(Autor: FK Pardubice | Datum: 11.05.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Strabag Město pardubice Kave bau

Aigos - reklama

Desátý ročník kempu FK Pardubice jen s jedním termínem

Desátý ročník kempu FK Pardubice jen s jedním termínem více

Série nepřerušena, A-tým veze body z Dukly!

Série nepřerušena, A-tým veze body z Dukly! více

Kdo nevystřelí, nemůže dát gól, říká Hlavatý

Kdo nevystřelí, nemůže dát gól, říká Hlavatý více

Věřím, že se zhotovitel rekonstrukce najde, říká klubový šéf

Věřím, že se zhotovitel rekonstrukce najde, říká klubový šéf více