Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

A-tým | 31.05.2018

Další výrazný moment: spojujeme síly s SK DFO Pardubice!

Příští sezóna 2018/2019 bude přelomová v jednom zajímavém bodě. Po dohodě obou subjektů se od léta tohoto roku včleňuje do struktury FK Pardubice ženský fotbalový klub SK DFO Pardubice! Pod naší hlavičkou tak bude vystupovat dalších 6 týmů!


 

„Nepřicházíme s ničím objevným, je to trend, který lze vypozorovat na celém světě. Ženský fotbal je na vzestupu a poutá stále víc pozornosti,“ vysvětluje sportovní manažer FK Pardubice Vít Zavřel a dodává, že jde o další krok toho, co začalo před deseti lety. „Tehdy se sloučily tři fotbalové kluby, aby v Pardubicích vznikl jeden silný celek. A spojení sil s SK DFO je dalším, logickým krokem.“

 

Fotbalový klub Pardubice se tak rozroste o šest dalších týmů, o něž se SK DFO Pardubice stará. Sloučení si vyžádalo spoustu práce a součinnosti obou stran a před několika týdny ho posvětila i FAČR. „V praxi to znamená, že již od 1. července budou ženské a dívčí družstva vystupovat pod naším názvem, včetně loga a dalších náležitostí,“ říká Zavřel.

 

V podzimní části nové sezóny zůstanou ženské týmy ve svém původním působišti, na Letním stadionu. Ten však čeká rekonstrukce. „Až ta začne, počítá se s tím, že ženy budou využívat další naše pardubické fotbalové areály. Co se týká ženského A-týmu máme vizi, že by svá utkání hrál na Vinici, stejně jako druholigový mužský tým.“ Aktuálně bojuje pardubický SK DFO ve druhé nejvyšší soutěži, kde je v nadstavbové části na druhém, nepostupovém, místě za FK Čáslav.

 

Přestože ženské týmy budou spadat pod FK Pardubice, budou mít nadále své vedení. „Rádi poskytneme podporu, v čem bude potřeba. Umím si představit i to, že bychom personálně vypomohli s trénováním žákovských týmů,“ těší se na spolupráci Vít Zavřel.

 

Fotbalová rodina našeho klubu se tady od nové sezóny mohutně rozroste. Těšíme se na to!

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 31.05.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )Město pardubice Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford

Certus

Pozápasový rozhovor s Pavlem Sokolem

Pozápasový rozhovor s Pavlem Sokolem více

Komentovaný sestřih utkání proti Chrudimi

Komentovaný sestřih utkání proti Chrudimi více

Divizní B tým mužů zahájil zimní přípravu

Divizní B tým mužů zahájil zimní přípravu více

Beru to jako šanci prosadit se do 2. ligy, říká Jan Nikodem

Beru to jako šanci prosadit se do 2. ligy, říká Jan Nikodem více