Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

FNL | 15.06.2018

Známe složení účastníků FNL pro příští sezónu

Pardubický tým ve startovním poli příští druholigové sezóny pochopitelně nebude chybět, což potvrdilo úspěšné Licenční řízení. Ale nad účastní některých týmů visel otazník, nicméně na veřejnost již vypluly informace o složení dalšího ročníku Fortuna národní ligy.


Těch otazníků bylo několik. Pardubické fanoušky především zajímalo, zda MFK Chrudim dotáhne svou cestu za prvním místem v ČFL a následně i to, zda v sousedním městě využijí možnost postupu. Na tuto otázku znáte odpověď z regionálních periodik a v příští sezóně nás čekají dvě atraktivní derby navíc! Podobně se zachoval i vítěz MSFL 1. SK Prostějov, který se do FNL vrací po roční přestávce.  

 

Jména sestupujících z HET ligy jsou delší dobu známá. Zbrojovka Brno a FC Vysočina Jihlava budou silnými protivníky, navíc v případě brněnského klubu půjde o soupeře, který má tradičně velkou podporu svých příznivců.

 

Složení soutěže ale nabízelo ještě jeden otazník. Olympia Praha neobdržela licenci a zařadí se do startovního pole ČFL. Tím vzniklo jedno volné místo, ale vzhledem k tomu, že klubům na dalších místech ČFL a MSFL nebyla udělena licence, setrvá v soutěži i pro příští sezónu MFK Vítkovice. Opakuje se tak situace z minulé sezóny, kdy tehdy předposlední Frýdek-Místek v soutěži zůstal.

 

Los soutěže proběhne ve středu 20. června 2018, první kolo pak na hráče čeká o víkendu 21. - 22.7.2018. I v další sezóně ponese soutěž stejný název, chystá se ale nové logo, se kterým se budete v dalších měsících pravidelne setkávat. O jeho podobě vás budeme informovat.

 

SEZNAM ÚČASTNÍKŮ FORTUNA NÁRODNÍ LIGY 2018/2019

FC Zbrojovka Brno
FC Vysočina Jihlava
FK Pardubice
FC Hradec Králové
FK Fotbal Třinec
Dynamo České Budějovice
FK Baník Sokolov
FC Sellier & Bellot Vlašim
1. SC Znojmo FK
FK Ústí nad Labem
FK Varnsdorf
FK Viktoria Žižkov
FC MAS Táborsko
MFK Vítkovice
MFK Chrudim
1. SK Prostějov

 

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 15.06.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš

Certus

To nejhorší v přípravě máme za sebou, říká Michal Petráň

To nejhorší v přípravě máme za sebou, říká Michal Petráň více

A tým porazil Dobrovici těsně 1:0

A tým porazil Dobrovici těsně 1:0 více

Povedené utkání proti FC Vysočina Jihlava

Povedené utkání proti FC Vysočina Jihlava více

Vzdělávací seminář pro trenéry, rodiče a učitele

Vzdělávací seminář pro trenéry, rodiče a učitele více