Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Vítkovice
Profile picture

A-tým | 13.07.2018

Brankáři pro sezonu: Knoblocha se Šmídem doplní Letáček

Pět brankářů na počátku přípravy, k tomu navíc ještě další v záloze. Nyní, týden před startem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY už je jasno. Fotbalisté Pardubic jdou do sezóny s následující trojicí gólmanů: Milan Knobloch, Nicolas Šmíd a Jiří Letáček.


„Začínali jsme s pěti brankáři, což je dost nestandardní. K tomu máme ještě šestého gólmana, kterým je Bartaloš. V normálním režimu se to zvládat nedá, ale speciální brankářské tréninky absolvujeme neustále v pěti s tím, že kluky chci vidět,“ říká trenér brankářů Martin Shejbal.

 

Oproti minulé sezóně dochází k jedné změně ve složení brankářské trojice. Na hostování míří Štěpán Hrnčíř (na snímku). „Je v Živanicích, což by pro něj mělo být výborné. Jednak zná spoustu spoluhráčů a nemusí daleko dojíždět. Třetí liga je pro něj zajímavá. Už jsme byli dohodnutí, že potřebuje změnu a zkusit něco trochu jiného. Do budoucna by nám pak mohl pomoci,“ vysvětlil Shejbal.

 

Zkušenosti ve třetí lize může získat i Marek Jech, který se připojil k Ústí nad Orlicí, Daniel Bartaloš pak odešel na zkoušku do divizního Náchoda. „Těm brankářům, co tu zůstanou, se podle mě podařilo sehnat slušné hostování. A oni tam teď samozřejmě bojují o svou pozici. Je to na nich, jak budou dál pracovat, sem k nám mají stále dveře otevřené,“ dodal kouč.

 

A gólmani pro druholigovou soutěž? K Milanu Knoblochovi a Nicolasovi Šmídovi se nově přidal Jiří Letáček. „Přišel z dorostu společně s Jechem. Upřednostnili jsme Jirku s tím, že je to do zimy. Letáček bude trénovat i s béčkem, se Šmídem se pak budou určitým způsobem střídat v zápasech B mužstva,“ poznamenal trenér, který vede brankáře i v reprezentaci do dvaceti let.

 

Před týmem je ještě sobotní generálka, příští sobotu už vstoupí Pardubice do nové sezóny v duelu proti Vítkovicím. „Chceme nastoupit s dvojicí Knobloch a Šmíd,“ potvrdil Shejbal.

 


(Autor: Tomáš Rais, Pardubický deník | Datum: 13.07.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP

Farmet

Známe složení účastníků FNL pro příští sezónu

Známe složení účastníků FNL pro příští sezónu více

Pavel Sokol přestupuje do FK Pardubice!

Pavel Sokol přestupuje do FK Pardubice! více

Kupte si permanentku na novou sezónu!

Kupte si permanentku na novou sezónu! více

Až bude stadion, chtěli bychom o postup hrát, říká Zavřel

Až bude stadion, chtěli bychom o postup hrát, říká Zavřel více