Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

WU-15 | 27.09.2018

Starší žákyně berou ze zápasu se Spartou Praha bod, prohrály až na penalty

V třetím kole 1. ligy jsme na Letním stadionu sehráli vyrovnanou partii s favoritem soutěže.


FK Pardubice - AC Sparta Praha 1:1 (1:0) PK 2:4

 

Branky: 33. Solničková - 58. Přílepková

Sestava: Holcová T. - Urbancová, Holcová K., Friedrichová, Borovičková - Burešová, Zikmundová, Minářová - Kružíková, Koblížková, Ledvinková

Střídaly:  Solničková, Mikišková, Plevová, Hlaváčová

 

Průběh zápasu: V neděli 23.9. jsme přivítali na LS hráčky Sparty a byl k vidění zajímavý souboj 2 týmů z čela ligové tabulky.

V úvodních minutách se hrálo spíše uprostřed hřiště a útočné snažení končilo oboustranně ještě před pokutovým územím. Dominovaly pozorné obrany a časté souboje o míč bránily plynulé hře. K první vážnější situaci jsme se dostali v 10.min, když Maruška Koblížková zahrávala přímý volný kop z levé strany po faulu na Nikču Ledvinkovou. Centrovaný míč na malém vápně netrefila podle představ Áďa Kružíková a pro slabou střelu si v klidu došla hostující brankařka. K nebezpečné situaci došlo v 17.min i v našem velkém vápně. Nakopnutý vysoký míč nezasáhla přesně Terka Holcová, odražený míč se dostal k hostující útočnici, která naštěstí pro nás řešila situaci zbrkle a netrefila odkrytou branku. Ve 25.min zahrávaly hráčky Sparty standardní situaci v blízkosti rohového praporku. Centr zprava jen "lízla" hlavou hostující hráčka, která se ocitla osamocená před naší brankou. Závěrečné minuty prvního poločasu se odehrály v naší režii. Ve 31.min tečovaná střela Marušky Koblížkové jen těsně minula brankovou konstrukci. Následně zahraný roh k zakončení nevedl, ale vytěžili jsme další roh, tentokráte z druhé strany. Týna Burešová ho rozehrála dlouhým nákopem do pokutového území, ve kterém se nejlépe na malém vápně zorientovala Vanesa Solničková a pohotově poslala míč podél golmanky do sítě. Ve 33.min jsme se díky této trefě ujali vedení 1:0 a tímto výsledkem také 1.poločas skončil. 

 

I druhý poločas nabídl zajímavé momenty, i když se hrálo za, sice drobného, ale stálého deště. Ve 37.min zachytila Bára Plevová rozehrávku golmanky na velkém vápně a situaci, ze které se dalo vytěžit podstatně více, vyřešila zbrkle a střela hodně minula branku. O dvě minuty později, perfektním čtením hry a včasným vyběhnutím z branky, zabránila Terka Holcová samostatné akci Sparty. Následný odražený míč se dostal k hostující hráčce, která vystřelila z 25m, ale střela byla zblokována na roh. I následující okamžiky patřily Terce, když se po rozehraném rohovém kopu dostal míč k neobsazené hráčce Sparty na velkém vápně a tvrdou střelu "nadvakrát" zkrotila. Ve 45.min se blýskla Terka opět, když znovu včas vyběhla a vrhla se pod nohy útočící hráčky Sparty. V 56.min dostala Bára Plevová pěknou kolmici za obranu od Vanesy Solničkové a tentokrát to byla hostující brankařka, která byla u míče dřív a stihla ho odkopnout do zámezí. V 58.min využila Sparta našeho ojedinělého zaváhání a podařilo se jí přesnou střelou do šibenice vyrovnat na 1:1. V 69.min jsme dostali ještě jednu příležitost, když Týna Burešová zahrávala přímý kop z 25m za faul na Máju Zikmundovou. Střela měla sice správný směr spojnice tyče a břevna, ale 20 cm výš, než by bylo potřeba. A tak utkání dospělo k pokutovým kopům, ve kterých byly šťastnější svěřenkyně trenérky Haniakové a bonusový bod putuje do Prahy.

 

Celý tým si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a nasazení a poděkování za předvedený kolektivní výkon.

 

Video od Martina Friedricha: https://www.youtube.com/watch?v=eQd9gE2_Ces

 

 

 

 


(Autor: Martin Macháček | Datum: 27.09.2018 | Zdroj fotky: )AUTO IN Nissan Auto Hybeš Strabag Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro

Strabag

Desátý ročník kempu FK Pardubice jen s jedním termínem

Desátý ročník kempu FK Pardubice jen s jedním termínem více

Série nepřerušena, A-tým veze body z Dukly!

Série nepřerušena, A-tým veze body z Dukly! více

Kdo nevystřelí, nemůže dát gól, říká Hlavatý

Kdo nevystřelí, nemůže dát gól, říká Hlavatý více

Věřím, že se zhotovitel rekonstrukce najde, říká klubový šéf

Věřím, že se zhotovitel rekonstrukce najde, říká klubový šéf více