Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

WU-18 | 26.10.2018

Simona Novotná: Jsem ráda, že v A-týmu dostávám šanci

Před dvěma týdny se do Pardubic vrátila Simona Novotná, sedmnáctiletá fotbalistka FK Pardubice, která reprezentovala Českou republiku při zápasech první fáze kvalifikace o postup na ME WU19. Hrálo se v Bosně a český tým, vedený trenérem Saňákem, si vybojoval postup z druhého místa své skupiny.


 

„Byla to další skvělá zkušenost na mezinárodní úrovni, zápasy se odehrávaly ve vysokém tempu,“ pochvaluje si hráčka pardubického klubu, která si ale neodvezla jen fotbalové vzpomínky. „Mimo fotbal jsme byli také na výletě v Bělehradě,“ sdělila nám po návratu.

 

Fotbalové zážitky ale kralovaly. I proto, že v prvním utkání kvalifikační skupiny proti domácí Bosně stvrdila Simona výhru českého celku 2:0 v 79. minutě svou první brankou v národním týmu. „Měla jsem velkou radost, jsem ráda, že jsem se konečně trefila i v reprezentaci.“ Gratulace na sebe nenechaly dlouho čekat. „Psaly mi holky z klubu, trenéři a pochopitelně i rodina a kamarádi,“ vypočítává talentovaná fotbalistka řadu gratulantů.

 

Na turnaji Simona Novotná ukázala, že není hráčkou, která by zvládala jen jeden post. „Vystřídala jsem během kvalifikace více pozic. Hrála jsem levé křídlo, útok a chvíli i střed zálohy,“ naznačuje, kde všude trenér Jiří Saňák jejích kvalit využíval. „V každém zápase se moje úkoly trochu lišily, záleželo na soupeři a jaké bylo naše rozestavení.“

 

V pardubickém klubu nastupuje jak za ligový juniorský celek trenéra Kozáka, tak za druholigový A-tým, vedený trenérem Karabinošem. S přechodem z reprezentační akce zpátky na Letní stadion neměla problém. „Režim v klubu a reprezentaci je jiný, ale návraty mi nepřijdou těžké,“ vysvětluje. A to i přesto, že obě soutěže, do kterých úspěšně naskakuje, jsou odlišné. „Je to tak, každá z nich je trochu jiná. Liga juniorek je rychlejší, druhá liga žen zase silovější. Mezi dospělými to není lehká soutěž, ale já jsem ráda, že v A-týmu dostávám šance, hraje se mi tam dobře.“

 

S jejími výkony i produktivitou mohou být trenéři spokojeni. Mezi juniorkami vstřelila v akuální sezóně dva góly, ještě produktivnější je v A-týmu. Tam odehrála Simona Novotná tři utkání, nikdy nevyšla střelecky naprázdno a celkem si připsala už pět vstřelených gólů! „Ale ty góly jsem vstřelila zásluhou celého týmu, holky mi k nim pomohly,“ říká skromně.

 

Oba „její“ týmy čekají o víkendu důležitá utkání. Juniorky se v sobotu odpoledne představí na trávníku pražské Dukly, u sousedek v tabulce. Ženský A-tým pak čeká o den později druholigový souboj kola, představí se totiž v Líšni a stanou proti sobě týmy z prvních dvou příček tabulky, mající shodný počet bodů! Ať už Simona Novotná nastoupí v kterémkoliv z utkání, držíme jí i jejím spoluhráčkám palce!

 

fe

 


(Autor: Radek Klier | Datum: 26.10.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

Certus

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek více

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem!

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem! více

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk více

Starší předávají zkušenosti mladším

Starší předávají zkušenosti mladším více