Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

B-tým | 17.12.2018

Trenér B-týmu Kamil Řezníček: Budeme poctivě pracovat, divize je vyrovnaná

Na velmi dobrém pátém místě v divizní skupině C skončila po podzimu naše rezerva. S jejím trenérem Kamilem Řezníčkem jsme si povídali o fungování týmu, o spolupráci s „áčkem“ a o tom, co hráče čeká v přípravě na jarní část sezóny.


 

 

Trenére, B-tým má za sebou polovinu sezóny. S pátým místem jste spokojený?

S umístěním po podzimní části jsme vcelku spokojeni. Před sezónou jsme si konkrétní cíl na umístění nedávali, hlavně jsme se chtěli vyhnout bojů o záchranu a spíše se pohybovat v klidném středu tabulky. Už výsledky v letním přípravném období však naznačovaly, že ambice týmu by mohly být vysoké, což se také potvrdilo konečným umístěním po podzimu. Jsme však pouze „v poločase“ a je třeba neustále poctivě pracovat, neboť soutěž je velice vyrovnaná a bodové rozdíly mezi týmy jsou minimální.

 

Dostali jste nejméně branek v soutěži, je to věc, na které budete stavět i na jaře?

Defenzivní činnost mužstva byla vcelku dobrá. Obraná čtveřice se konsolidovala a moc změn zde nebylo, což bylo důležité pro jejich souhru. Ovšem my se snažíme hrát týmově a to jak v defenzivě, tak i ofenzivě. Chceme, aby naše hra byla vyvážená. Organizace hry fungovala v celku dobře, o čemž svědčí i počet nejméně obdržených branek, i když některé branky, které jsme inkasovaly, byly přesto laciné. Z dobré defenzívy bychom chtěli vycházet i na jaře.

 

Na druhou stranu, z 15 utkání jste vstřelili "jen" 22 branek. Jak se na tom dá přes zimu zapracovat?

Nemyslím si, že bychom směrem do ofenzívy hráli úplně špatně. Snažili jsme se hrát konstruktivně a fotbalově. Někdy ve finální fázi chybělo trochu důrazu, přímočarosti, zkušenosti a možná i trochu štěstí. V zápasech jsme si vytvořili dostatek brankových příležitostí, ze kterých jsme mohli skórovat, ale bohužel jsme tyto nevyužili, což nás v kontextu mohlo mrzet. Je však pravdou, že na této herní činnosti budeme muset zapracovat a pokusit se v další fázi soutěže zlepšit.

 

Nelitujete toho, že jste několikrát sahali na první místo, ale nepodařilo se to?

První místo nebylo tématem. Snažili jsme se ke každému utkání přistupovat tak, že jej chceme herně zvládnout a vyhrát. Je pravdou, že jsme jej měli několikrát na dosah, ale ke konci podzimu se nám výsledkově nepodařily zápasy se Dvorem Králové, proti Horkám nad Jizerou a Slatiňanům, což nás mohlo v konečném součtu trochu mrzet. Na druhou stranu jsme měli v některých utkáních i trochu štěstí a proto počet získaných 27 bodů bereme. 

 

Přes tisíc herních minut nastřádala pětice Březina, Kopřiva, Šafařík, Kühnel a Kašiar. Dají se tedy označit za osu týmu?

Neřekl bych přímo osu týmu, ale tito kluci nastupovali nejvíc a na svých postech odehráli velice slušná utkání a jejich výkonnost byla konstantní. Samozřejmě nemůžeme zapomenout i na další hráče, včetně brankářů, kteří se u nás protočili všichni tři z A týmu a rovněž oni byli v zápasech oporami.

 

Úloha trenéra rezervního týmu je poměrně nevděčná, "točí" se mu v týmu hodně hráčů. Jak je obtížné se s tím srovnávat?

Fungování našeho B-týmu je trochu odlišné od jiných týmů působících v divizní soutěži. Kádr mužstva je poměrně úzký, tréninkový proces jsme však měli doplněný o hráče dorostu kategorie U18. Takže jsme mohli trénovat v dostatečném počtu a kvalitně. Problém je však v tom, že řada kluků B-týmu studuje na vysokých školách mimo Pardubice a tím byl jejich tréninkový proces nabourán. Je však na každém, jak si vše nastaví, co je ochoten pro sebe, eventuálně pro svojí budoucí kariéru udělat a jak k tomu přistoupí. Pokud se týká hráčů, kteří se s námi tréninkové procesu účastnili, tak s jejich přístupem nebyl žádný problém a to včetně dorostenců. 

 

Byl jste spokojen s přístupem hráčů z A-týmu?

U hráčů A-týmu nastal veliký posun a byla to změna proti dřívějšku. Hráči, kteří za nás nastupovali v průběhu podzimu, rozhodně nebrali zápasy za B-tým jako nějakou degradaci, k zápasům přistupovali zodpovědně a v utkáních prokázali svojí kvalitu.  Všichni poctivě a kvalitně trénovali v režimu A-týmu a zároveň pochopili, že si můžeme vzájemně pomoc. Kluci měli herní vytížení a my jsme se o ně mohli v zápasech opřít.

 

Jak aktuálně funguje spolupráce s trenéry A-týmu? Jakým způsobem ladíte sestavu pro utkání rezervy?

Spolupráce s realizačním  týmem A-mužstva fungovala perfektně, za což bych chtěl poděkovat trenérům Krejčímu, Novotnému a Shejbalovi. Systém spolupráce, který jsme si v létě nastavili, fungoval bez problémů a hráči, kteří neměli takovou vytíženost ve FNL, chodili pravidelně hrát za nás divizní soutěž, aby získali co největší herní praxi a byli rozehraní. Pokud se týká ladění sestavy pro utkání, tak trenér František Kovárník komunikuje s trenéry A v pátek před víkendovými zápasy, kdy máme jasno o některých hráčích, kteří za nás půjdou hrát o víkendu a finální podobu má sestava většinou po zápase A mužstva, kdy nás doplní hráči s malou minutáží.

 

Co na hráče čeká v zimní přípravě? 

V zimním přípravném období hráče čeká standartní tréninkový proces, který si zpestříme šesti přípravnými zápasy. Příprava bude probíhat v domácích podmínkách, kdy využijeme UMT a posilovnu v Ohrazenicích, areál Na Vinici a regeneraci na stadionu v Lázních Bohdanči.

 

Počítáte na jaře s tím, že byste začali v divizní soutěži zkoušet hráče končícího ročníku ligového dorostu?

Již na podzim nám někteří dorostenci pomáhali. Co se týká jejich využívání v jarní části sezóny, tak to bude zřejmě odvislé od výsledku U19, která v podzimní části nasbírala slušný bodový základ. Ale na jaře potřebuje získat, co nejrychleji jistotu záchrany v soutěži a pak bude možné začleňovat dorazové hráče ročníku 2000, kteří si mohou postupně zvykat na dospělý fotbal.

 

Každý fanoušek se zeptá: pokusíte se na jaře zaútočit na první místo?

Soutěž je velice kvalitní a dosti vyrovnaná. Bodové rozestupy jsou minimální a i týmy, které jsou ve spodních patrech tabulky, určitě mají svojí kvalitu a mohou porazit i ty z vrchu. Myslím si, že na jaře bude soutěž ještě zajímavá a stále je o co hrát.  My se musíme přes zimu co nejlépe připravit, abychom minimálně navázali na naše podzimní výkony. Uvidíme na co to bude v konečném součtu stačit.

 


(Autor: Radek Klier | Datum: 17.12.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

Farmet

Proti Znojmu opět před televizními kamerami

Proti Znojmu opět před televizními kamerami více

Skvělý úspěch pardubického fotbalu. Tři hráči jedou na Euro U17!

Skvělý úspěch pardubického fotbalu. Tři hráči jedou na Euro U17! více

Rada města Pardubic neschválila projekt revitalizace stadionu

Rada města Pardubic neschválila projekt revitalizace stadionu více

Komentovaný sestřih utkání proti Prostějovu

Komentovaný sestřih utkání proti Prostějovu více