Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

WU-18 | 18.12.2018

Hodnocení podzimní sezony dorostenek FK Pardubice

První půlrok letošní sezóny zhodnotil trenér Kamil Kozák...


 

S podzimní sezonou můžeme být spokojeni. Naše družstvo patří v lize dorostenek k těm mladším, hráčky z koncového ročníku 2001 máme jen dvě, převažují hráčky ročníku 2002, 2003 a postupně zapojujeme i talentované žákyně roč. 2004. V lize naše děvčata předvádějí velmi dobré výkony, herně se snažíme vyrovnávat nejlepším družstvům, bohužel nás sráží slabá produktivita. Výsledkem je tak páté místo v aktuální tabulce dorostenecké ligy (tabulka zde).

 

Cílem pro jarní část je pokusit se dostat před rozdělením soutěže na dvě poloviny do horní čtyřky a mít tak před sebou řadu dalších těžkých zápasů, které děvčatům pomůžou v růstu výkonnosti.

 

Velmi spokojeni jsme s herním progresem většiny našich hráček. Díky dobré spolupráci s "A" týmem žen mělo již šest našich hráček možnost zkusit si druhou nejvyšší soutěž mezi dospělými a svými výkony si výrazně řekly o další pozvánky do týmu trenéra Karabinoše.

 

Výrazným úspěchem našeho klubu jsou také neustálé pozvánky pardubickým hráčkám do mládežnických reprezentačních výběrů České republiky.

 

Naše kapitánka Simona Novotná absolvovala celou úspěšnou kvalifikaci WU19 o postup do další fáze kvalifikace na Mistrovství Evropy. Patřila k základním stavebním kamenům týmu Jiřího Saňáka a je samozřejmě i tahounem našeho družstva (rozhovor s hráčkou zde).

 

Úspěšnou kvalifikaci s reprezentací WU17 v Dánsku mají za sebou také Nikola Bidlová, Denisa Neradová a Andrea Matějková. Nikola a Denisa odehrály všechny 3 kvalifikační duely, Andrea zasáhla do jednoho utkání.

 

Ohromný zážitek mají za sebou Bára Beránková a Tereza Vodvárková, které na začátku sezony absolvovaly s reprezentačním výběrem WU16 turnaj v daleké Číně !!! (článek zde)

 

Největším úspěchem podzimní části je postup našeho družstva do semifinále Poháru dorostenek. Nejprve jsme v základním kole zdolali Slovan Liberec na penalty. Ve čtvrtfinále pak holky výborným výkonem zaskočily favorizované slávistky a po zásluze slavily postup do jarních bojů. (článek zde)

 

V březnu 2019 nás čeká těžký semifinálový boj v Brně, kde se budeme snažit navázat na kvalitní podzimní výkony a budeme chtít postoupit do finále soutěže.

 

Zpestřením závěru podzimu byl zápas proti čínským fotbalistkám v Nymburce, kde naše děvčata potvrdila kvalitní formu a zaslouženě zvítězila (článek zde).

 

 


(Autor: Kamil Kozák | Datum: 18.12.2018 | Zdroj fotky: )Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN

ČPP Servis

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek více

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem!

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem! více

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk více

Starší předávají zkušenosti mladším

Starší předávají zkušenosti mladším více