Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

FNL | 13.03.2019

Pozvánku stvrdil gólem. Nominace si vážím, říká Solil

První start ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE si připsal už na konci minulé sezony, ale pak ho zbrzdilo zranění. Zase je zpět. V zimní přípravě se devatenáctiletý záložník TOMÁŠ SOLIL zabydlel v základní sestavě fotbalových Pardubic, nyní se s národním týmem do devatenácti let zapojí do elitní fáze kvalifikace o postup na Euro.


 

Co bylo klíčové pro vítězství nad Třincem (4:0)?
Nastoupili jsme na ně dobře, potom se to vyrovnalo, ale dali jsme důležitý první gól. Potom už jsme hru ovládli, Třinec začal otevírat prostory, dostávali jsme se tam víc a víc. Důležité je, že jsme nedostali gól. Poctivý výkon nám vynesl tři body.

 

Ten první gól jste vstřelil hlavou. Věděl jste hned, že tam skočíte?
Víme, že Adam Fousek má dobré míče za obranu. Řekl jsem si, že tam zkusím naběhnout. Bylo to přímo do běhu, jen jsem skočil a rybičkou jsem to trefil. Především krásný míč od Adama.

 

Kolik podobných gólů jste už vstřelil?
Možná někdy v žácích, ale jinak si to nevybavuji. To byl možná první.

 

Mimochodem, proti Třinci. V minulé sezoně jste proti stejnému soupeři nastoupil poprvé ve F:NL, teď proti Třinci přišel i první gól…
Už jsem o tom přemýšlel. První zápas proti Třinci, pak Varnsdorf. Teď na začátku jara jsem to měl opačně. Jsem rád, že můžu nastupovat. Snad to bude pokračovat takhle dal.

 

Většinu podzimní části jste ovšem promarodil. Jak těžké bylo se vracet zpátky?
Postupně jsem se do toho dostával, šance přišla už na podzim, když jsem odehrál asi druhý zápas za devatenáctku. Pomohly mi rehabilitace, s panem Svědíkem jsme na kolenu pracovali. Je dobře, že jsem se mohl tak brzo vrátit a dostal příležitost.

 

V minulém týdnu jste ještě obdržel pozvánku do českého týmu U19. Co jste říkal na nominaci?
Moc si toho vážím. Je to elitní fáze kvalifikace o postup na Euro. Doufám, že podáme dobrý výkon a podaří se nám postoupit, i když máme těžkou skupinu. Je tam i Anglie. Musíme se na ně připravit, možné je všechno.


(Autor: Tomáš Rais, Pardubický deník | Datum: 13.03.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Město pardubice Meritbau Pardubický kraj

Farmet

Jiří Krejčí mezi nejlepšími trenéry Pardubického kraje

Jiří Krejčí mezi nejlepšími trenéry Pardubického kraje více

Magazín Libero zmínila Česká televize

Magazín Libero zmínila Česká televize více

Jiří Letáček se chystá na akci repre U21!

Jiří Letáček se chystá na akci repre U21! více

Juniorky dovezly ze Slavie cenné body!

Juniorky dovezly ze Slavie cenné body! více