Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

U-19 | 11.04.2019

Jakub Pekárek: Doma už neprohrajeme!

Pardubický dorost U19 má za sebou úspěšné ligové utkání proti Jihlavě, kterou v sobotu v Ohrazenicích porazil 3:0. V sestavě nechyběl ani stoper Jakub Pekárek, který v této sezóně nemá v mistrovských zápasech ani jednu absenci. Jak nahlíží na výsledky týmu, ale i na to, jak zvládá náročné maturitní období, jsme se ho zeptali v našem rozhovoru!


Jakube, máte za sebou úspěšné utkání proti Jihlavě, oddechli jste si, že jste ho zvládli?

Byla to velká úleva. Tři body, které jsme si vybojovali, byly pro nás velmi důležité. Hodně nám pomohly, jak v tabulce, tak v počtu vstřelených branek a doufám v to, že na střeleckou produktivitu navážeme i v ostatních zápasech.

 

Dorostenecká liga je ale stále velmi vyrovnaná, předpokládám, že zbývajících 10 utkání bude velmi těžkých…

Ano, nastávající utkání budou hodně těžká, ale věřím, že když budeme předvádět stejné herní výkony jako v posledních 2 zápasech, tak si s tím poradíme a vybojujeme si další cenné body.

 

Pardubický domácí trávník vždy patřil k těžko překonatelným pevnostem, ale na úvod jara jste v Ohrazenicích s Baníkem a Příbramí prohráli. Vracíte se vítězstvím nad Jihlavou na domácí vítěznou vlnu?

Na začátku jarní sezóny se nám doma nedařilo. Vítězství nad Jihlavou nám hodně pomohlo a věřím, že doma už neprohrajeme!

 

Pevnější obranu z ligových týmů má jen Sparta, dostala o jeden gól méně, než vy. Čím to, že v defenzivě se vašemu týmu tak daří?

Každý hráč našeho týmu, který je na hřišti, si plní své povinnosti, správně a včas se posouváme a do každého souboje jdeme naplno. Naším cílem pro každý zápas je hrát dozadu na nulu a myslím, že nám to začíná fungovat na výbornou. Každý víme, co od ostatních spoluhráčů očekávat, správně a včas se směrem dozadu zajišťujeme.

 

Jak se ti v aktuálních dnech daří skloubit fotbal a maturitní období?

Není to nic jednoduchého, ale zvládat se to dá. Každým dnem je více a více věcí, které si do školy musím udělat. Naši trenéři se mi v těchto věcech snaží vždy vyjít vstříc a vyhovět mi.

 

Když hovoříme o maturitě, přemýšlíš, jak se studiem dál?

Mým studentským cílem je vystudovat Fyzioterapii na Karlově Univerzitě v Praze.

 

V sobotu jedete do Olomouce, oplatíte soupeři podzimní prohru 0:1 z domácího trávníku?

Olomouc vždy měla velmi kvalitní mládež, ale jsem přesvědčen, že z Olomouce body přivezeme a navážeme tak na naši vítěznou vlnu.

 


(Autor: Radek Klier | Datum: 11.04.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )Auto Hybeš Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP

Farmet

Sezónní statistiky B-týmu ve Fortuna divizi C

Sezónní statistiky B-týmu ve Fortuna divizi C více

Se sezónou jsem spokojený, říká trenér U19 Pavel Němeček

Se sezónou jsem spokojený, říká trenér U19 Pavel Němeček více

Statistiky ženského A-týmu ve 2. lize

Statistiky ženského A-týmu ve 2. lize více

Kdo byl nejlepší přeloučský fotbalista? Kopal na Vinici!

Kdo byl nejlepší přeloučský fotbalista? Kopal na Vinici! více