Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

A-tým | 24.04.2019

Rada města Pardubic neschválila projekt revitalizace stadionu

Všechny příznivce pardubického fotbalu zaskočilo úterní rozhodnutí Rady města Pardubic, které neschválilo předložený aktualizovaný projekt revitalizace Letního stadionu a ten tak nebude na čtvrtečním zasedání Zastupitelstva vůbec projednáván.


Aktivita některých politických uskupení v posledních dnech dávala tušit, že projednávání tohoto bodu nebude snadné. V některých médiích i na sociálních sítích padaly argumenty ve značné části mylné, demagogické, pramenící z neznalosti problematiky, nebo z prosté neochoty tuto problematiku pochopit.

 

Hlasování v Radě města Pardubic skončilo těsně v neprospěch tohoto návrhu. Rozsáhlý projekt, do kterého bylo investováno mnoho prostředků a energie konkrétních osob, se díky tomu, že se stal předmětem politikaření, k rukám zastupitelů ve čtvrtek nedostane.

 

Klub FK Pardubice měl pro zastupitele připravený následující materiál, který tím, že se zmiňovaný bod nebude projednávat, nic neztratil na své aktuálnosti. Apeluje na volené zástupce našeho města, aby si uvědomili, jak zásadní jsou jejich rozhodnutí pro pardubický fotbal. Ten je nejen na světě, ale i v našem městě nejmasovějším organizovaným sportovním odvětvím.

 

Snaha o rekonstrukci Letního stadionu tímto ovšem pochopitelně nekončí, klub se dál v této věci bude angažovat a své příznivce bude o dalších krocích informovat.

 

 

Text prohlášení klubu FK Pardubice:

 

Vážení zastupitelé, 

 

jménem fotbalového klubu FK Pardubice si dovolujeme na Vás apelovat před Vaším, pro nás klíčovým rozhodnutím, přestože víme, ne každý z Vás je příznivcem fotbalu, či sportu obecně. 

 

Cítíme potřebu zdůraznit, že vše, co bylo dosud připraveno na téma revitalizace Letního stadionu a okolních ploch, je několikaletá koncepční práce všech dotčených orgánů, které se na projektu podílely. Vše začalo již za předchozích vedení radnice, i nyní, v novém volebním období, se intenzivně pokračuje pod vedením primátora Martina Charváta, kdy má toto téma v gesci náměstkyně Helena Dvořáčková. Jsme přesvědčeni o tom, že je potřeba se držet předchozího rozhodnutím ZmP, díky němuž byly vynaloženy nemalé finanční prostředky na tento projekt. 

 

Je potřeba si uvědomit, že náš fotbalový klub sdružuje k dnešnímu dni přesně 677 chlapců a dívek; v tomto čísle nejsou hráči našich seniorských týmů. V různých mládežnických kategoriích mají Pardubice 18 reprezentantů, přesně polovinu v chlapeckých a polovinu v dívčích týmech. Patříme mezi 8 krajských měst, která mají regionální a klubové akademie. I díky tomu jsme se stali největším fotbalovým klubem v celém kraji. Všechny naše mládežnické týmy hrají nejvyšší soutěže v rámci svých kategorií a seniorský A-tým se přirozenou cestou, opíraje se o vlastní odchovance, dostal až do profesionální 2. ligy. Celý pardubický fotbal potřebuje k dalšímu kroku mít odpovídající stadion. Pak můžeme mládež ještě víc motivovat k boji za pardubické barvy.

 

Náš klub FK Pardubice, jako hrdý partner vedení města, je připraven se podílet na financování provozních nákladů rekonstruovaného stadionu. Hodláme investici celé veřejnosti vrátit mj. poskytnutím sportovních zážitků v podobě atraktivní podívané při našich fotbalových utkáních a chceme v maximální možné míře propagovat naše město. Jsme přesvědčeni, že velmi brzy to bude v nejvyšší soutěži, v prestižní Fortuna lize. Věříme, že fotbal, jako nejmasovější sport na světě, bude mít i v Pardubicích zaplněné tribuny fanoušky, kteří stejně, jako na hokeji či basketbalu, budou prožívat se svými rodinami nezapomenutelné zážitky.

 

Sport, a zejména jeho „velká“ odvětví, jako hokej, fotbal, nebo basketbal, tvoří nedílnou součást našeho společenského života. Lidé se v hledišti mohou několikrát do roka potkávat a i v našem městě si příznivci zaslouží mít možnost sledovat fotbal na nejvyšší úrovni.

     

Už v předchozím volebním období bylo odsouhlaseno, že Letní stadion se dočká rekonstrukce a nebude se budovat jinde. Respektujme toto rozhodnutí a zachovejme jeho tradici na místě, kde byl za velké slávy v roce 1931, jako jeden z nejmodernějších v Evropě, otevřený. Již naši předci byli zvyklí chodit do těchto míst na nejpopulárnější sport na světě. 

 

Dejte svým verdiktem signál pro příští generace. A za 50 let se bude s velkou úctou vzpomínat, že v naší době byl Letní stadion znovuzrozený a vrátila se na něj nejvyšší fotbalová soutěž. 

 

Za FK Pardubice

 

Vladimír Pitter

předseda představenstva

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 24.04.2019 | Zdroj fotky: )Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan

Top Centrum prodejna

Fanoušci nám pomohou Hradec porazit, doufá Jan Prosek

Fanoušci nám pomohou Hradec porazit, doufá Jan Prosek více

LIBERO: vzpomínka na Ladislava Procházku

LIBERO: vzpomínka na Ladislava Procházku více

Rozhovor ČRo Pardubice s Kateřinou Urbancovou

Rozhovor ČRo Pardubice s Kateřinou Urbancovou více

Gól v derby nepadl, soupeři brankáře nepřekonali

Gól v derby nepadl, soupeři brankáře nepřekonali více