Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

WU-15 | 03.05.2019

Vítězství starších žákyň na 10.ročníku mezinárodního turnaje Spring Cup Prague

Ve dnech 20. a 21.4. se zúčastnily starší žákyně mezinárodního turnaje Spring Cup Prague a první účast na tomto jubilejním 10.ročníku skončila velkým a překvapivým úspěchem pardubických fotbalistek. Turnajem prošly bez obdržené branky v řádné hrací době a po dvou penaltových rozstřelech slavily celkové turnajové vítězství.


Po oba dva dny se hrálo na UMT v Jinonicích na hřišti SK Motorlet Praha.

Ve skupině B byli našimi soupeři Viktoria Plzeň a dva dánské týmy, FC Thy Piger II a IF Midtdjurs.

 

FK Pardubice WU 15 - FC Viktoria Plzeň  1:0 (1:0)

 

Hned první utkání nabídlo drama až do konce. V 17.min byla ve vápně faulovaná Terka Holcová a z následné penalty jsme se ujali vedení 1:0. Úspěšnou střelkyní byla Maruška Koblížková. Škoda, že jsme nedokázali proměnit ve 2.poločasu i ty nejvyloženější šance, které nás mohly v závěru mrzet, když Viktoriánky zahrávaly sérii rohů.

 

FK Pardubice WU 15 - FC Thy Piger II  3:0 (0:0)

 

První konfrontace s dánskou dívčí kopanou vyzněla jasně pro nás, i když jsme utkání rozhodli až ve druhém poločasu. O naše branky se podělily - ve 35.min Áďa Kružíková, ve 47.min Anička Borovičková z přímého kopu a v samém závěru Natka Minářová.

 

FK Pardubice WU 15 - IF Midtdjurs   1:0 (1:0)

 

V posledním zápase ve skupině nás čekal druhý dánský tým, který byl ještě nepříjemnějším, než náš předchozí soupeř. Fyzicky vyspělejší Dánky nás většinou v soubojích "přetlačily" a technické nedostatky vyrovnávaly bojovností. Ve 21.min se po rohu nejlépe zorientovala Terka Holcová a z malého vápna protlačila míč do sítě - 1:0. Čekal nás hodně těžký druhý poločas, když Dánky vrhly všechny síly do ofenzivy a dlouhými nákopy se dostávaly na dostřel. A když jsme opět v závěru přečkali nebezpečné rohy, mohli jsme slavit postup do nedělních bojů o medaile z prvního místa.

 

Po náročné sobotě jsme se v neděli dopoledne vrátili do Prahy, abychom, znovu za velmi horkého počasí, zabojovali. V semifinále jsme se střetli s třetím dánským týmem FC Thy Piger I, který skončil ve skupině A druhý a značně potrápil Spartu, která nakonec vyhrála 3:2.

 

Semifinále

FK Pardubice WU 15 - FC Thy Piger I  0:0 (pen.5:4)

 

Jednoznačně nejtěžší a nejlepší dánský celek. Prezentoval se organizovanou defenzivou s rychlým přechodem do útoku, kde hrály 2 rychlé brejkové hráčky. Velmi kvalitní utkání skončilo v řádné hrací době 0:0 a tak přišel na řadu penaltový rozstřel. To ještě nikdo netušil, že nebyl pro nás jediný. V páté sérii vychytala Barča Mrštíková dánskou hráčku a náš "mečbol" proměnila Maruška Koblížková. Po vítězství 5:4 na penalty jsme postoupili do finále, kde nás čekala Sparta Praha, která ve druhém semifinále porazila dánský

IF Midtdjurs 5:2.

Úspěšné střelkyně penalt: Terka Holcová, Nikča Ledvinková, Verča

                                           Hlaváčová, Mája Zikmundová, Maruška

                                           Koblížková

 

Finále

FK Pardubice WU15 - AC Sparta Praha WU15  0:0 (pen. 6:5)

 

Finále se vším všudy. Spartě jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. A když s námi hrála i branková konstrukce po střele Rybínové zpoza velkého vápna v prvním poločasu, bylo na drama zaděláno. Na všech hráčkách byla znát už i velká únava, kupily se nepřesnosti a chyběla koncentrace při zakončování. Jelikož ani tento zápas se nerozhodl v řádné hrací době, došlo k nastavení 2x7 min, které však také nepřineslo rozuzlení. A tak na řadu přišla další loterie v podobě pokutových kopů. Ve třetí sérii jsme měli výhodu, ale Nikča Ledvinková trefila břevno. A protože všechny následné střelkyně byly úspěšné, pokračovalo se vždy po jedné. Rozhodnutí padlo až v 7.sérii. Bára opět poslední chytla a Anička Borovičková s klidem potvrdila.

Kompletní střelkyně penalt, které projevily velkou odvahu a vzaly zodpovědnost za úspěch či neúspěch na sebe:

Terka Holcová, Mája Zikmundová, Nikča Ledvinková, Verča Hláváčová,

Maruška Koblížková, Bára Plevová, Anička Borovičková

 

Vítězný tým

Mrštíková, Mikulecká, Nechvílová, Holcová T., Holcová K., Friedrichová,

Borovičková,Chlupáčová, Brožová, Burešová, Minářová, Kružíková, Koblížková,

Ledvinková, Zikmundová, Hlaváčová, Plevová

 

Celý tým zaslouží obrovskou pochvalu za nasazení a bojovnost. Naservirovaly nám během dvou dnů notnou dávku radosti, emocí a štěstí. Velké poděkování patří rodičům a příbuzným, kteří přijeli ve velkém počtu holky podpořit a jako poděkování a odměnou za to, jsou zlaté medaile a pohár pro vítěze.

 

Konečné pořadí:

 

1. FK Pardubice

2. AC Sparta Praha

3. IF Midtdjurs

4. FC Thy Piger I

5. FC Thy Piger II

6. FC Viktoria Plzeň

7. FK Dukla Praha

 

Video z finále: www.youtube.com/watch?v=M7jaGxJBlaY


(Autor: Martin Macháček | Datum: 03.05.2019 | Zdroj fotky: )Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Strabag

Top Centrum prodejna

Statistiky B-týmu po podzimní části Fortuna ČFL

Statistiky B-týmu po podzimní části Fortuna ČFL více

Podcast č. 6, tentokrát i s videem!

Podcast č. 6, tentokrát i s videem! více

Podívejte se na 8. díl magazínu LIBERO

Podívejte se na 8. díl magazínu LIBERO více

V první přípravě roku 2020 vysoká výhra nad Živanicemi

V první přípravě roku 2020 vysoká výhra nad Živanicemi více