Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

WU-18 | 21.06.2019

Trenér juniorek WU18 Kamil Kozák hodnotí sezónu

Ve středu 19. června se naposledy v tomto ročníku sešly k tréninku naše dorostenky. Pojďme se pohledem jejich trenéra Kamila Kozáka ve stručnosti podívat na celou sezonu 2018/2019, co se povedlo, co nikoliv.;


Výsledky:

Po podzimu jsme se nacházeli na 5. místě ligové tabulky a cílem bylo dostat se do první čtyřky. To se bohužel nepovedlo, o 1 bod bylo lepší Brno a my tak museli hrát nadstavbu ve spodní polovině. S výsledky ve skupině "O udržení" můžeme být spokojeni. Podařilo se nám 4x zvítězit a dvakrát remizovat. Zcela suverénně jsme tak před Plzní uhájili konečnou pátou příčku. Celkem jsme získali v sezóně z 20 zápasů 35 bodů při skóre 37:37. 

 

Největším zážitkem pro většinu z nás byl zápas posledního kola ligové soutěže, ve kterém jsme před výbornou diváckou kulisou na Vinici zcela jasně zvítězili 5:1 v derby s Hradcem Králové!

 

Kromě ligy jsme se také účastnili domácího poháru a netajili jsme se ambicí zkusit vítěznou trofej získat. Bohužel, proti bylo opět Brno, pozdějšímu vítězi soutěže jsme v semifinále na jeho půdě jasně podlehli. Přesto můžeme být se semifinálovou účastí spokojeni, nejvíce nás těší skalp pražské Slavie ve čtvrtfinále, kterou jsme na UMT v Ohrazenici porazili 4:1.

 

Herní rozvoj hráček:

S herním progresem většiny hráček našeho družstva jsme velmi spokojeni. Celkem se v této sezoně na hřišti ukázalo v ligovém zápase 28 hráček, z toho bylo 9 hráček z kádru starších žákyň, což je velký příslib do budoucna. Řada našich hráček se prosazovala i v "A týmu" žen a holky tak částečně přispěly k návratu žen zpět do první ligy. Pro příští ročník by se mělo ze stávajícího kádru juniorek posunout do ligového kádru žen celkem 6 hráček. Kromě tří hráček koncového ročníku 2001 to budou i tři hráčky ročníku 2002, reprezentantky WU17, pro jejichž další rozvoj bude jednoznačně lepší, aby si místo dorostenecké ligy zkusily 1. ligu žen.

 

Spokojení jsme také s účastí našich hráček na reprezentačních akcích. Opakované pozvánky k srazům všech mládežnických reprezentací jsou důkazem kvalitní práce našich děvčat v trénincích i ligových zápasech. Budeme se společně snažit, aby tomu tak bylo i v budoucnu a reprezentační pozvánky pro naše hráčky chodily do Pardubic stále.

 

Všem děvčatům za celou sezónu děkujeme a těšíme se již na příští ligový ročník. Holky mají nyní třítýdenní volno, přípravu startujeme na Letním stadionu 15. července 2019.


(Autor: FK Pardubice | Datum: 21.06.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )Strabag Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP

Farmet

Pronájem hřiště s umělou trávou v únoru 2020

Pronájem hřiště s umělou trávou v únoru 2020 více

Podcast č. 8 o startu sezóny našeho týmu U19

Podcast č. 8 o startu sezóny našeho týmu U19 více

Podcast č. 7, o pardubické fotbalové mládeži!

Podcast č. 7, o pardubické fotbalové mládeži! více

Prodej Lotto na Vinici.

Prodej Lotto na Vinici. více