Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

WU-18 | 21.06.2019

Trenér juniorek WU18 Kamil Kozák hodnotí sezónu

Ve středu 19. června se naposledy v tomto ročníku sešly k tréninku naše dorostenky. Pojďme se pohledem jejich trenéra Kamila Kozáka ve stručnosti podívat na celou sezonu 2018/2019, co se povedlo, co nikoliv.;


Výsledky:

Po podzimu jsme se nacházeli na 5. místě ligové tabulky a cílem bylo dostat se do první čtyřky. To se bohužel nepovedlo, o 1 bod bylo lepší Brno a my tak museli hrát nadstavbu ve spodní polovině. S výsledky ve skupině "O udržení" můžeme být spokojeni. Podařilo se nám 4x zvítězit a dvakrát remizovat. Zcela suverénně jsme tak před Plzní uhájili konečnou pátou příčku. Celkem jsme získali v sezóně z 20 zápasů 35 bodů při skóre 37:37. 

 

Největším zážitkem pro většinu z nás byl zápas posledního kola ligové soutěže, ve kterém jsme před výbornou diváckou kulisou na Vinici zcela jasně zvítězili 5:1 v derby s Hradcem Králové!

 

Kromě ligy jsme se také účastnili domácího poháru a netajili jsme se ambicí zkusit vítěznou trofej získat. Bohužel, proti bylo opět Brno, pozdějšímu vítězi soutěže jsme v semifinále na jeho půdě jasně podlehli. Přesto můžeme být se semifinálovou účastí spokojeni, nejvíce nás těší skalp pražské Slavie ve čtvrtfinále, kterou jsme na UMT v Ohrazenici porazili 4:1.

 

Herní rozvoj hráček:

S herním progresem většiny hráček našeho družstva jsme velmi spokojeni. Celkem se v této sezoně na hřišti ukázalo v ligovém zápase 28 hráček, z toho bylo 9 hráček z kádru starších žákyň, což je velký příslib do budoucna. Řada našich hráček se prosazovala i v "A týmu" žen a holky tak částečně přispěly k návratu žen zpět do první ligy. Pro příští ročník by se mělo ze stávajícího kádru juniorek posunout do ligového kádru žen celkem 6 hráček. Kromě tří hráček koncového ročníku 2001 to budou i tři hráčky ročníku 2002, reprezentantky WU17, pro jejichž další rozvoj bude jednoznačně lepší, aby si místo dorostenecké ligy zkusily 1. ligu žen.

 

Spokojení jsme také s účastí našich hráček na reprezentačních akcích. Opakované pozvánky k srazům všech mládežnických reprezentací jsou důkazem kvalitní práce našich děvčat v trénincích i ligových zápasech. Budeme se společně snažit, aby tomu tak bylo i v budoucnu a reprezentační pozvánky pro naše hráčky chodily do Pardubic stále.

 

Všem děvčatům za celou sezónu děkujeme a těšíme se již na příští ligový ročník. Holky mají nyní třítýdenní volno, přípravu startujeme na Letním stadionu 15. července 2019.


(Autor: FK Pardubice | Datum: 21.06.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN

ČPP Servis

Na Letním stadionu se bude hrát 1. liga, slíbil šéf klubu

Na Letním stadionu se bude hrát 1. liga, slíbil šéf klubu více

Stadion bude stát v termínu, věří pardubický primátor

Stadion bude stát v termínu, věří pardubický primátor více

Ať se v Pardubicích hraje liga napořád, říká loučící se Mojmír Chytil

Ať se v Pardubicích hraje liga napořád, říká loučící se Mojmír Chytil více

Skvělý závěr roku, vezeme body z Vršovic!

Skvělý závěr roku, vezeme body z Vršovic! více