Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

A-tým | 10.09.2019

Po 55 letech přijede na Vinici pražská Dukla

Po neuvěřitelných 55 letech se na stadionu na Vinici představí v sobotu při mistrovském utkání A-tým pražské Dukly. Ano, tak dlouhá doba utekla od chvíle, kdy někdejší Tesla bojovala proti vojákům na našem stadionu.


d 

 

Pražská Dukla protíná historii pardubického fotbalu poměrně zhusta. Už po svém vzniku v roce 1948 se postavila do cesty slavnému SK Pardubice a v baráži o postup do 1. ligy (ne, nebyl to moc čistý vstup vojenského klubu na scénu…) zamezila návratu pardubického klubu do nejvyšší soutěže. Na sklonku padesátých let pak měla v ligové soutěži Duklu nejen Praha, ale také Pardubice.

 

Zatím poslední prvoligová utkání mezi týmem z Julisky a pardubickým fotbalisty se odehrávala v sezóně 1968/1969, kdy se hrála v našem městě nejvyšší soutěž. A v téže sezóně se oba soupeři střetli také ve finále Českého poháru, ve kterém po dvou zápasech postupoval do finálového duelu Československého poháru pražský tým.

 

Tesla Pardubice, náš předchůdce, nehrával vyšší soutěže a tak se s vojenským klubem nepotkával. Ale v roce 1964, to bylo jiné. Pohárový los totiž poslal Duklu na Vinici a ta přijela i s držitelem Zlatého míče Josefem Masopustem a dalšími superhvězdami: Novákem, Pluskalem, Viktorem. Na zmrzlém terénu (hrálo se v únoru!) byla partie poměrně vyrovnaná, přesto favorit vyhrál 3:0. Byla to nádhera,“ má v paměti utkání Jiří Kovárník st., který tehdy odehrál celých 90 minut. „Nastoupili jsme před největší návštěvou, jakou jsme na Vinici kdy měli. Dodnes si na ten zápas pamatuji, i když jsme prohráli 0:3, vzpomínám na to dodnes.“ 

 

Pro zajímavost tehdejší sestavy:

Tesla: Spal - Kovárník J., Meduna, Rotter, Kmošek - Hauk, Kovárník Z. - Sládeček, Loskot, Koudelka, Pleskot. Trenér: Horák Zdeněk.
Dukla: Kouba (Viktor) - Šafránek, Čadek, Novák - Pluskal, Geleta - Brumovský, Vacenovský, Masopust, Roder (Dvořák), Štibráni. Trenér: Vejvoda Jaroslav.

 

A to byl právě jediný mistrovský zápas, který A-tým Dukly na Vinici odehrál. Uplynulo od něj 55 let a v sobotu přijede kdysi slavný klub na náš stadion opět. Hraje se od 10:15 hod., přijďte našim hráčům fandit. Souboj prvního s druhým týmem tabulky stojí za to vidět!

 

 

Společná fotografie týmů Tesly a Dukly po pohárovém utkání v roce 1964, Josef Masopust dole čtvrtý zleva

wdqwd

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 10.09.2019 | Zdroj fotky: )Auto Hybeš Strabag Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

Top Centrum prodejna

Osm jmen pardubických fotbalistů v nominacích repre!

Osm jmen pardubických fotbalistů v nominacích repre! více

Tomáš Kepl: Pardubická kabina je skvělá

Tomáš Kepl: Pardubická kabina je skvělá více

Dva příchody do pardubického A-týmu

Dva příchody do pardubického A-týmu více

Měli jsme zápas pod kontrolou, říká Jan Jeřábek

Měli jsme zápas pod kontrolou, říká Jan Jeřábek více