Ženy A | 22.09.2019

Výhra! Ženský tým si přivezl vítězství z Liberce!

Po brankách Ninczové a Fialové si pardubický ženský tým připsal první výhru v ligové sezóně. Výhrou 2:1 opustily naše hráčky poslední příčku tabulky.

5. kolo 1. ligy žen

FC Slovan Liberec - FK Pardubice 1:2 (1:1)

Branky: 7. Hilbertová - 11. Ninczová, 46. Fialová. ŽK: 1:1 (Černá - Matějková). Rozhodčí: Šulcová - Šafránková, Kornatová. Diváků: 50.
Sestava: Bidlová - Matějková, Kupková, Reinberková (60. Neradová), Černá (56. Merklová) - Fialová (59. Kubečková), Ličmanová, Dvořáková, Pavlasová (88. Vlačihová) - Ninczová (68. Prokůpková) - Kunáková.

Ondřej Bačo (trenér Pardubic): „Na sever republiky jsme odjížděli jednoznačně s cílem získat první tři body. Nástup do utkání se nám herně vydařil, ale bohužel z první střely na bránu v 7. minutě jsme inkasovali.  Neuplynuly ani čtyři minuty a poprvé v základní sestavě nastupující Ninczová střelou z 18 metrů srovnala na 1:1. Díky novému rozestavení jsme se dostávali do dalších šancí, ale bohužel nezachovali jsme při nich chladnou hlavu a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Klíčový moment přišel hned v první minutě druhé půle. Fialová nás střelou pod břevno domácí branky dostala do vedení 2:1. Od 60 minuty již nastal urputný boj, kdy jsme hráli v obranném bloku a na brejky. Musím pochválit střídající hráčky, které dnes pomohly svým nasazením ubojovat pro nás tak důležité body. Z celkového hlediska chválím celý tým a doufám, že nám to pomůže do dalšího zápasu s Plzní a předvedeme sebevědomí výkon celých 90 minut.“