ČFL | 16.10.2019

V ČFL není slabý soupeř, říká trenér Kamil Řezníček

V sobotu dopoledne zvládl pardubický B-tým náročné utkání proti Slovanu Velvary a tohoto soupeře porazil 3:1. Na tříbodový zisk došlo po dvou zápasech, ze kterých pardubická rezerva vyšla naprázdno. S trenérem Kamilem Řezníčkem jsme si povídali nejen o posledním utkání.

Trenére, v sobotu B-tým porazil Velvary. Z tribuny to vypadalo, že to byl hodně kvalitní protivník. Je tedy výhra o to cennější?

Velvary jsem viděl v předešlých třech zápasech a jedná se o velmi silného soupeře. Jejich herní projev je kvalitní a fotbalový, jsou silní v přechodové fázi a těží z dobré ofenzívy. Proto jsem rád, že jsme soupeře přehráli a po kvalitním výkonu jsme si připsali potřebné tři body do tabulky ČFL.

Neměl jste z utkání strach i z toho pohledu, že předtím jsme tři utkání nevyhráli a získali z nich jen 2 body?

Strach jsem určitě neměl, utkání v derby s Hradcem Králové bylo hodně kvalitní a my jsme si po výhře na penalty připsali bonusový bod. Následné domácí utkání s Chlumcem bylo smolné. Soupeř dal v prvním poločase ze dvou střel dvě krásné branky a ve druhé půli, když jsme pomýšleli na obrat, tak jsme se nechali hloupě vyloučit. V Ústí jsme také nebyli horším týmem, přesto to na body nestačilo. Proto jsme potřebovali domácí utkání proti Velvarům zvládnout a to se nám také po kvalitním výkonu podařilo.

Poločas zápasu proti Velvarům byl bezgólový, co se dělo o půli v kabině, protože herní projev se poté zlepšil…

V první půli byla hra celkem vyrovnaná. Velvary měly dobrý vstup do utkání, poté jsme hru vyrovnali a připravili jsme si také pár šancí. Do druhé půle jsme provedli drobné změny v rozestavení a byli jsme aktivnější, což se projevilo vedoucí brankou, na kterou ještě hosté dokázali odpovědět. My jsme zápas definitivně zlomili okolo 80. minuty, kdy jsme vstřelili dva góly.

V neděli vás čeká těžké utkání v Liberci, s rezervou Slovanu. Vnímají hráči důležitost utkání, protože jde o soupeře ze spodních pater tabulky?

My se připravujeme na každý zápas zvlášť, neboť sestava, která nastoupí, vykrystalizuje až po sobotním zápase našeho A týmu. Přestože je Liberec v tabulce pod námi, určitě se nebude jednat o lehký zápas, soutěž je hodně vyrovnaná a každý zápas je nesmírně těžký. Domácí Liberec se zřejmě posílí o některé hráče A, neboť v domácím prostředí bude potřebovat již zabodovat. My však nejedeme na sever Čech s poraženeckou náladou a rádi bychom si přivezli nějaký ten bodík.

Co po pár kolech říkáte na úroveň ČFL, která se hraje v novém modelu?

Když bych měl porovnat úroveň Divize a ČFL, tak rozdíl mezi soutěžemi je obrovský. ČFL je o hodně kvalitnější, všechny týmy mají vysokou fotbalovou úroveň, hraje se více soubojově a silově, ve větší rychlosti a v soutěži není žádný vyloženě slabý tým.

(Autor: Radek Klier | Datum: 16.10.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj