Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

ČFL | 16.10.2019

V ČFL není slabý soupeř, říká trenér Kamil Řezníček

V sobotu dopoledne zvládl pardubický B-tým náročné utkání proti Slovanu Velvary a tohoto soupeře porazil 3:1. Na tříbodový zisk došlo po dvou zápasech, ze kterých pardubická rezerva vyšla naprázdno. S trenérem Kamilem Řezníčkem jsme si povídali nejen o posledním utkání.


Trenére, v sobotu B-tým porazil Velvary. Z tribuny to vypadalo, že to byl hodně kvalitní protivník. Je tedy výhra o to cennější?

Velvary jsem viděl v předešlých třech zápasech a jedná se o velmi silného soupeře. Jejich herní projev je kvalitní a fotbalový, jsou silní v přechodové fázi a těží z dobré ofenzívy. Proto jsem rád, že jsme soupeře přehráli a po kvalitním výkonu jsme si připsali potřebné tři body do tabulky ČFL.

 

Neměl jste z utkání strach i z toho pohledu, že předtím jsme tři utkání nevyhráli a získali z nich jen 2 body?

Strach jsem určitě neměl, utkání v derby s Hradcem Králové bylo hodně kvalitní a my jsme si po výhře na penalty připsali bonusový bod. Následné domácí utkání s Chlumcem bylo smolné. Soupeř dal v prvním poločase ze dvou střel dvě krásné branky a ve druhé půli, když jsme pomýšleli na obrat, tak jsme se nechali hloupě vyloučit. V Ústí jsme také nebyli horším týmem, přesto to na body nestačilo. Proto jsme potřebovali domácí utkání proti Velvarům zvládnout a to se nám také po kvalitním výkonu podařilo.

 

Poločas zápasu proti Velvarům byl bezgólový, co se dělo o půli v kabině, protože herní projev se poté zlepšil…

V první půli byla hra celkem vyrovnaná. Velvary měly dobrý vstup do utkání, poté jsme hru vyrovnali a připravili jsme si také pár šancí. Do druhé půle jsme provedli drobné změny v rozestavení a byli jsme aktivnější, což se projevilo vedoucí brankou, na kterou ještě hosté dokázali odpovědět. My jsme zápas definitivně zlomili okolo 80. minuty, kdy jsme vstřelili dva góly.

 

V neděli vás čeká těžké utkání v Liberci, s rezervou Slovanu. Vnímají hráči důležitost utkání, protože jde o soupeře ze spodních pater tabulky?

My se připravujeme na každý zápas zvlášť, neboť sestava, která nastoupí, vykrystalizuje až po sobotním zápase našeho A týmu. Přestože je Liberec v tabulce pod námi, určitě se nebude jednat o lehký zápas, soutěž je hodně vyrovnaná a každý zápas je nesmírně těžký. Domácí Liberec se zřejmě posílí o některé hráče A, neboť v domácím prostředí bude potřebovat již zabodovat. My však nejedeme na sever Čech s poraženeckou náladou a rádi bychom si přivezli nějaký ten bodík.

 

Co po pár kolech říkáte na úroveň ČFL, která se hraje v novém modelu?

Když bych měl porovnat úroveň Divize a ČFL, tak rozdíl mezi soutěžemi je obrovský. ČFL je o hodně kvalitnější, všechny týmy mají vysokou fotbalovou úroveň, hraje se více soubojově a silově, ve větší rychlosti a v soutěži není žádný vyloženě slabý tým.

 


(Autor: Radek Klier | Datum: 16.10.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

Certus

Na Letním stadionu se bude hrát 1. liga, slíbil šéf klubu

Na Letním stadionu se bude hrát 1. liga, slíbil šéf klubu více

Stadion bude stát v termínu, věří pardubický primátor

Stadion bude stát v termínu, věří pardubický primátor více

Ať se v Pardubicích hraje liga napořád, říká loučící se Mojmír Chytil

Ať se v Pardubicích hraje liga napořád, říká loučící se Mojmír Chytil více

Skvělý závěr roku, vezeme body z Vršovic!

Skvělý závěr roku, vezeme body z Vršovic! více