Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

Ženy A | 19.10.2019

Je to zvláštní pocit nastoupit proti Spartě, říká Eliška Dvořáková

Pokud chcete v neděli podpořit naše fotbalistky, máte šanci. Ženský prvoligový tým hostí na stadionu Pod Vinicí od 14:30 hod. jeden z týmů domácí špičky, pražskou Spartu. Právě z tohoto klubu je v pardubickém FK na hostování Eliška Dvořáková, které jsme před nedělním soubojem položili několik otázek.


Eliško, v Pardubicích jsi teprve od začátku podzimu, mohla by ses našim fanouškům představit?

S fotbalem jsem začala ve svých šesti letech v Letohradě, odkud pocházím. V Letohradě jsem prošla mládežnickými kategoriemi a ve čtrnácti letech jsem šla na hostování do mého prvního holčičího týmu FC Hradec Králové. Se začátkem střední školy jsem se přesunula do Prahy a od té doby jsem hráčkou AC Sparta Praha. Po přechodu do ženské kategorie jsem přišla na hostování právě do Pardubic.

 

V neděli hrajeme proti Spartě, jaké je to hrát proti klubu, jehož jsi kmenovou hráčkou?

Je to zvláštní pocit, protože ještě před půl rokem jsem se s holkama potkávala v tréninku a teď proti nim hraju zápasy jako soupeř. Na druhou stranu je to pro mě velká motivace se ukázat. Teď, ale stojím na straně Pardubic a udělám všechno pro to, abychom uspěli.

 

Čeho bys chtěla ve fotbale dosáhnout? Jaké jsou tvé sny, případně dres jakého klubu bys chtěla oblékat?

V první řadě je mým cílem to, aby mě fotbal bavil, vyhýbala se mi zranění a já se pořád zlepšovala. Samozřejmě stále toužím po týmovém úspěchu v klubu, kde zrovna budu působit. Kdybych měla mluvit o mém fotbalovém snu, je to určitě obléknout dres reprezentačního áčka a fotbalem se živit. Ráda bych si v kariéře zahrála jednu z pěti nejlepších evropských lig.

 


(Autor: Kamila Martínková | Datum: 19.10.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Strabag Město pardubice Kave bau

Aigos - reklama

Magazín LIBERO č. 7 měl v úterý svou premiéru

Magazín LIBERO č. 7 měl v úterý svou premiéru více

Pozápasový rozhovor s Tomášem Solilem

Pozápasový rozhovor s Tomášem Solilem více

Podpoř dobrou věc: kup dres Jirky Mikera!

Podpoř dobrou věc: kup dres Jirky Mikera! více

Reprezentační nominace nám udělaly radost

Reprezentační nominace nám udělaly radost více