Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

FNL | 28.11.2019

Půlmistr? Paráda. Ale Brno je hořký konec, shrnuje Šejvl

MF Dnes | Na krku mu visela medaile pro půlmistra druhé ligy. Momentální radost z ní však stoperovi pardubických fotbalistů Martinu Šejvlovi kalila sobotní porážka 1:2 s Brnem, první jeho týmu doma Pod Vinicí od dubna 2018.


„Brno je hořký konec podzimu, skončila naše dlouhá série. Byl jsem u obou jeho gólů, chyběl krůček, abych to odehrál. Nevyšlo to, z toho jsem smutný. Ale jdeme dál,“ uvedl 27letý obránce, který už léta patří ke stěžejním oporám výběru trenéra Krejčího. „Ovšem půlmistr - to je skvělé, to nikdo nečekal,“ dodal Šejvl.

 

Pardubice s brněnskou Zbrojovkou dobře odstartovaly, po přesné střele Zifčáka k levé tyči nad ambiciózním protivníkem od 11. minuty vedly 1:0. Pak je však „popravil“ hostující záložník Adam Fousek, jejich bývalý hráč.

 

Nejprve nacentroval přesný míč z levé strany na hlavu Přichystala, před druhým gólem brněnského forvarda zase vyhrál důležitý souboj. „My jsme tam šli naplno, nepodcenili jsme to. Ale brněnský útočník byl bohužel trochu rychlejší. Tak to někdy je, reakce jsou v setinách vteřiny, tentokrát to bylo v náš neprospěch,“ konstatoval Šejvl zklamaně.

 

Sám mohl pár minut před koncem střetnutí srovnat technickou střelou od hranice vápna po rohovém kopu. „Bylo to těsné. Viděl jsem přesně trajektorii té střely - byla tečovaná a letěla skoro do šibenice. Jen už po tom odrazu neměla takovou rychlost; nedolétlo to tam tak brzy, jak by bylo potřeba, a gólman to vyrazil,“ litoval bek.

 

Zbrojovka, která po pauze spíš jen hájila výsledek, podle něho byla Pod Vinicí šťastnější. „Bylo to hodně přerušované, pořád se pískalo, leželo... To nám samozřejmě nevyhovovalo. Náš výkon myslím nebyl vůbec špatný. Zápas dost ovlivnil vítr. Hlavně dlouhé balony, kterých bylo strašně moc. Většinou se odrážely k nim... Ale to k tomu patří. Je škoda si konec podzimu takhle malinko zkazit,“ zopakoval Šejvl.


(Autor: Luděk Votava, MF Dnes | Datum: 28.11.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )Auto Hybeš Strabag Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

Top Centrum prodejna

Vstoupit do ženské kabiny nebylo snadné, říká trenér Bačo v podcastu č. 10

Vstoupit do ženské kabiny nebylo snadné, říká trenér Bačo v podcastu č. 10 více

A-tým má zelenou, říká klubový šéf

A-tým má zelenou, říká klubový šéf více

V generálce A-tým zvítězil v Brně nad Zbrojovkou

V generálce A-tým zvítězil v Brně nad Zbrojovkou více

Rád hraji z levé strany, říká záložník Ewerton

Rád hraji z levé strany, říká záložník Ewerton více