Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

Příprava | 08.02.2020

Nejraději bych si nechal všechny hráče, míní Jiří Krejčí

Pardubický tým v přípravě šlape a prosazují se v něm také hráči, kteří přišli v průběhu zimní přípravy. S trenérem Jiřím Krejčím jsme si povídali o širším kádru, ale také pochopitelně o sobotní výhře nad Velkým Meziříčím.


Jak splnilo sobotní utkání proti Velkému Meziříčí vaše představy?

Dnešní soupeř naši defenzivu moc neprověřil, ale z jedné šance, kterou měl, dal gól, kterému předcházela naše zbytečná ztráta míče ve středu hřiště, za kterou jsme byli potrestaní. Vyzkoušeli jsme si hru do plné obrany, šest vstřelených gólů naznačuje, že jsme si s tím poradili dobře. Byl to trochu jiný soupeř, než proti kterým jsme dosud hráli. Byly tam chyby, třeba v taktice a v přechodové fázi, ale můžeme na tom zapracovat. Celkově bych ale kluky pochválil za to, že hráli s chutí, naše ofenziva byla hodně mladá, z čehož plynula občasná zbrklost, ale jinak můžeme být spokojení.

 

Avizoval jste, že jedním z témat zimní přípravy je najít náhradu za Jana Jeřábka, který bude v prvním utkání jara chybět. Dnes jste na „jeho“ postu zkoušeli dva hráče, jak jste s nimi byli spokojení?

Myslím si, že Filip Čihák to v prvním poločasu zvládnul dobře, hlavně po defenzivní stránce, vyhrával na svém postu hodně míčů, hrál dobře. Ve druhém poločasu jsme tam dali Emila Tischlera a zkusili jsme si tam i Jakuba Selnara. Od něj to také nebylo špatné, až na tu ztrátu před gólem soupeře.

 

Zkouška by měla končit Martinovi Šplíchalovi, který dnes vstřelil dva góly. Zůstane v Pardubicích i nadále?

Teď po utkání to budeme řešit. Bude se hodnotit i ekonomická stránka, ale je to dravý typ, který si šance u nás váží. Za sebe mohu říci, že bych byl rád, kdyby u nás zůstal.

 

Celkově je ale kádr stále početný, plánujete jeho redukci?

Je nás opravdu hodně, kvalitativně jsou hráči vyrovnaní, ale budeme muset kádr zeštíhlit. Na druhou stranu musíme pamatovat na to, že máme B-tým, který chceme udržet ve 3. lize. Je to pro nás důležité s výhledem do budoucna… Uvidíme.

 

Dnes nebyla k vidění řada hráčů…

Sokol je na testech na Slovensku, Zukal má vážný zánět tváře, Miker jde do zápasu s B-týmem. Jeřábek dostal volno, protože jsme si chtěli zkusit, jak to půjde bez něj. Solila trochu trápí koleno, hráči byli trochu pomlácení.

 

Vypadá to, že letošní zimní posily vám „sedí“ a že jste spojený s tím, jak si vedou na hřišti i jak zapadly do kabiny…

My se vždy snažíme získávat charakterově dobré hráče, kteří pochopitelně umějí hrát fotbal. Jsou to mladí hráči, jsou hladoví, a pak není úplně jednoduché si před ně stoupnout a vysvětlit jim, z jakých důvodů musíme kádr zúžit. Do startu soutěže ještě zbývá měsíc, uvidíme. Ale kdyby to bylo jen na mě, nechám si všechny. Ale budeme do toho muset říznout; bude to ještě těžká debata, probírat to budeme i s vedením klubu.

 


(Autor: Radek Klier | Datum: 08.02.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš Strabag Město pardubice

Farmet

Vstoupit do ženské kabiny nebylo snadné, říká trenér Bačo v podcastu č. 10

Vstoupit do ženské kabiny nebylo snadné, říká trenér Bačo v podcastu č. 10 více

A-tým má zelenou, říká klubový šéf

A-tým má zelenou, říká klubový šéf více

V generálce A-tým zvítězil v Brně nad Zbrojovkou

V generálce A-tým zvítězil v Brně nad Zbrojovkou více

Rád hraji z levé strany, říká záložník Ewerton

Rád hraji z levé strany, říká záložník Ewerton více