Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

A-tým | 14.02.2020

Mým idolem je Daniel Alves, říká Cadu

Na začátku týdne se zapojil do přípravy s A-týmem brazilský fotbalista Cadu, pro kterého se ve 22 letech otevírá možnost prosadit se na evropském kontinentu. Prostřednictvím sociálních sítí jsme si s ním krátce promluvili.


Cadu pochází ze státu Bahia, ve kterém nastupoval v minulém roce za tým Esporte Clube Olímpia. Předtím ovšem oblékal dres celku U23 klubu Bahia ve městě Salvador, což už v Brazílii něco znamená. Je to dvojnásobný mistr země a když se v roce 2014 konalo v Brazílii mistrovství světa, vyrostl zde nový, krásný stadion. „Svou kariéru považuji za vzestupnou,“ sdělil nám Cadu, který začátkem týdne absolvoval 14 hodin dlouho cestu s přestupem v Amsterdamu.

 

A zatím se mu u nás líbí. „Pardubice vypadají jako klidné město, určitě se tady dobře žije,“ popsal své první dojmy. Trenér Krejčí ho popisoval jako hráče využitelného na více postech. „Raději nastupuji na pravé straně, ale hrávám i na středu hřiště.“ Na jaké pozici ho uvidíme v sobotním utkání proti Ústí nad Orlicí, se nechme překvapit. V každém případě mladíka čeká herní premiéra v pardubickém dresu.

 

Fotbalový vzor, ke kterému Cadu vzhlíží, budete znát. „Je jím Daniel Alves,“ zmiňuje jméno slavného krajana a vysvětluje, jaký má fotbalový cíl. „Mým snem je být schopný tím, co vydělám fotbalem, pomoci sobě a své rodině,“ přiznává upřímně.

 

Již zítra můžete tomuto hráči držet palce při jeho premiéře proti Ústí nad Orlicí. Hraje se od 10:15 hod. na přírodní trávě v Rybitví.

 

wf

 

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 14.02.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan Auto Hybeš

Strabag

Vstoupit do ženské kabiny nebylo snadné, říká trenér Bačo v podcastu č. 10

Vstoupit do ženské kabiny nebylo snadné, říká trenér Bačo v podcastu č. 10 více

A-tým má zelenou, říká klubový šéf

A-tým má zelenou, říká klubový šéf více

V generálce A-tým zvítězil v Brně nad Zbrojovkou

V generálce A-tým zvítězil v Brně nad Zbrojovkou více

Rád hraji z levé strany, říká záložník Ewerton

Rád hraji z levé strany, říká záložník Ewerton více