Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

WU-15 | 21.02.2020

Další úspěšná mise starších žákyň na turnaji v Německu

V sobotu na halovém turnaji našly žákyně přemožitele až ve finále, nedělní návrat domů si zpestřily vítězným zápasem na UMT s WU 15 FC Ergolding.


Další úspěšnou misi k našim sousedům absolvovaly minulý víkend starší žákyně FK Pardubice. Po páteční prohlídce WWK Areny, kde hraje své bundesligové zápasy FC Augsburg, nás v sobotu čekala první víkendová akce a tou byla účast na mezinárodním halovém turnaji pořádaném FC Augsburg. 

 

14 týmů bylo rozděleno do 2 skupin. Skupinu A, kromě nás, ještě tvořily domácí FC Augsburg, 1.FC Eislingen 1914, JFG Weilachtal, TSV 1862 Friedberg, FC Donauried a SC Baldham-Vaterstetten. Zkušené trenérské duo Ledvinka & Ledvinka postavilo čtveřice tak dokonale, že naše cesta turnajem vedla až do finále. V krásné hale Gymnázia Königsbrunn jsme předváděli pěkný kombinační fotbal, holky si získaly sympatie domácího publika, což se projevilo ve finálovém klání. Ceremoniál před vlastním finálem byl neskutečným zážitkem, holky si ho náležitě užily a i když po prohraném finále ukápla nejedna slzička, byl to další úspěch této bezva fotbalové party.

 

Zápasy ve skupině:

C Augsburg - FK Pardubice  1:2

Branky: Zikmundová, Hlaváčová

 

TSV 1862 Friedberg - FK Pardubice 0:3

Branky: Plevová 2x, Bělíková

 

FK Pardubice - FC Donauried  3:1

Branky: Zikmundová, Hlaváčová, Plevová

 

JFG Weilachtal - FK Pardubice  0:3

Branky: Zikmundová, Hlaváčová, Mandelíková

 

FK Pardubice - SC Baldham-Vaterstetten  5:1

Branky: Ledvinková, Plevová 2x, Bělíková, Hlaváčová

 

1.FC Eislingen 1914 - FK Pardubice   0:1

Branka: Zikmundová

 

Semifinále

FK Pardubice - FC St. Gallen (CH)  1:0

Branka: Zikmundová

 

Jako vítězové naší skupiny jsme narazili v semifinále na velmi silného soupeře ze Švýcarska FC St.Gallen, který ve své skupině skončil sice druhý, ale své soupeře nešetřil a nastřílel jim 34 branek, což bylo nejvíce ze všech týmů. Holky se silného soupeře vůbec nezalekly a hrály s ním naprosto vyrovnanou partii. Dařily se kombinace, zodpovědně jsme bránili, a když se k tomu přidala i výborná Áďa Smutná v brance, tak nám jednobrankové vedení stačilo k tomu, abychom se radovali z další finálové účasti.

 

Finále

FK Pardubice - Karlsruher SC  1:2

Branka: Ledvinková

 

Suverén skupiny B nám dal poměrně brzy najevo, že nás ve finále nečeká nic jednoduchého. Holky zaspaly úvod utkání, zřejmě ovlivněny předfinálovou parádou, a v rychlém sledu jsme dostali 2 branky. Ty nás sice probraly, ale do tempa jsme se pořád nemohli dostat. Až závěrečné 2 minuty jsme odehráli převážně na polovině soupeře, ale Karlsruhe nám z našeho tlaku povolilo pouze zkorigovat výsledek na konečných 1:2. Přesto oslava druhého místa byla nakonec veselá a pořádně hlasitá.

 

Ve zápase o třetí místo porazil St. Gallen druhého z naší skupiny 

1.FC Eislingen 1914 v poměru 8:2.

 

Konečné pořadí:

1. Karsluher SC

2. FK Pardubice

3. St.Gallen (CH)

4. 1.FC Eislingen 1914

5. 1.FC Schweinfurt 05

6. FC Augsburg 1907

7. SpVgg Greuter Fürth

8. JFG Weilachtal

9. SC Uffing/Seehausen

10. TSV 1862 Friedberg

11. FC Donauried

12. FSV Reimlingen

13. FC Puchheim

14. SC Baldham-Vaterstetten

 

Po náročné a dlouhé sobotě nás čekal v neděli dopoledne přesun do Ergoldingu, kde jsme sehráli utkání na UMT s místními staršími žákyněmi. Cestu jsme si zpříjemnili krátkou zastávkou u svatostánku Bayernu Mnichov. Bohužel v den konání zápasu (tu neděli proti RB Lipsko) nebylo možné si Alianz/Arenu prohlédnout. 

 

FC Ergolding WU15 - FK Pardubice WU15  0:4

Branky: Bělíková 2x, Zikmundová, Plevová

 

Za téměř jarního počasí jsme odehráli PU na UMT s FC Ergolding. První poločas se hrálo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. My jsme si jich vytvořili více a proto jsme byli v zakončení i úspěšnější. Přes vstřelené branky naše hra postrádala nápad, složitě jsme si počínali v přechodové fázi, vázla kombinace a ve hře bylo zbytečně moc nepřesností.

Ve druhém poločasu se naše hra podstatně zlepšila. Výběr místa byl lepší, hráli jsme více v pohybu, dařila se kombinace, byli jsme častěji na balonu a soupeři jsme dovolili pouze jedinou vážnou situaci, se kterou si poradila Áďa Smutná, když včasným vyběhnutím zmenšila střelecký úhel a míč kontrolovala. Ve druhém poločasu jsme sice skórovali pouze jednou, ale celkový projev týmu byl lepší, než v tom prvním, ve kterém jsme dali 3 branky. Utkání se sympatickým soupeřem splnilo účel a domů jsme odjížděli spokojeni.

 

Za celý víkend zaslouží holky velkou pochvalu. Za realizační tým děkuji vedení žen, že nám byla umožněna další konfrontace se zahraničním fotbalem, která pro holky znamenala nejen další zkušenost, ale i spoustu dojmů a zážitků a také zviditelnily a vzorně reprezentovaly město i klub.

 

Úspěšného víkendu v Bavorsku se zúčastnily:

Mikulecká, Mandelíková, Burešová, Plevová, Ledvinková, Zikmundová,

Hlaváčová, Brožová, Jedličková, Bělíková, Friedrichová, Vojáčková, Smutná


(Autor: Martin Macháček | Datum: 21.02.2020 | Zdroj fotky: )AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

ČPP Servis

Hráči A-týmu darovali krev v pardubické nemocnici

Hráči A-týmu darovali krev v pardubické nemocnici více

Ženské áčko slaví první vítězství, porazilo Duklu

Ženské áčko slaví první vítězství, porazilo Duklu více

V Budějovicích jsme vedli, domácí však zápas otočili

V Budějovicích jsme vedli, domácí však zápas otočili více

Výsledky našich týmů v minulém týdnu

Výsledky našich týmů v minulém týdnu více