Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

Příprava | 29.02.2020

V generálce A-tým zvítězil v Brně nad Zbrojovkou

Zvesela se z posledního přípravného utkání vracejí pardubičtí fotbalisté. Vyhráli na trávníku Zbrojovky Brno 2:1, když v zajímavém přípravném utkání padly všechny góly po změně stran.


Přípravné utkání

 

FC Zbrojovka Brno - FK Pardubice 1:2 (0:0)

 

Utkání dvou soupeřů, kteří již obě svá vzájemná utkání v sezóně již odehráli, přinesl zajímavou podívanou. Hrálo se na hlavním stadionu v Brně na Srbské a pardubičtí trenéři poslali do každého z obou poločasů novou jedenáctku hráčů. A ti nezklamali.

 

První šance měli domácí, na Hladíkovu hlavičku dosáhl Boháč, poté Šejvl zaskočil za pardubického gólmana a zachraňoval situaci. Zahrozil i hostující tým, ale Šplíchalova hlavička z bezprostřední blízkosti se mezi tyče nevešla.

 

Do druhého poločasu měli Pardubáci doslova raketový vstup. Ewerton si vzal míč, udělal si místo a nechytatelně na zadní tyč otevřel skóre - 0:1. A za dalších šest minut byl na konci akce Hlavatý a také poslal míč do sítě - 0:2. A přišly i další šance, skóre se však již nenavýšilo. Poté Hrnčíř vychytal domácího Fouska a obrana úspěšně čelila i dalším akcím domácích, kteří se dočkali až v 72. minutě, kdy na 1:2 snížil Krška.

 

Jenže Pardubáci hráli dobrý zápas a domácí již k vyrovnání aktivní hrou nepustili. V posledním přípravném utkání tak pardubický tým znovu neprohrál a s bilancí osmi výher a jedné remízy se mohou chystat na premiéru v jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, která je čeká v neděli 8. března ve Vlašimi.

 

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): „Bylo to pro nás dobrá generálka, která nás vzhledem k blížícímu se startu soutěže určitě povzbudí. První poločas byl vyrovnaný, v tom druhém jsme dali rychle dva krásné góly po pěkných akcích. V závěru sice domácí Zbrojovka snížila, ale s předvedenou hrou jsme spokojení. Nasadili jsme do hry 22 hráčů, chtěli jsme všem ukázat, že každý z nich má dveře otevřené. Máme vyrovnaný kádr a jsme rádi, že se nám podařilo kádr doplnit tak, že posty máme zdvojené. To bude pro jarní část soutěže důležité.“

 

Branky: 71. Krška – 46. Ewerton, 53. Hlavatý.

Brno: Floder - Bariš (65. Jurásek), Šural (75. Bariš), Čermák, Eismann (46. Kotula) - Hladík (46. Krška), Vaněk (46. Pachlopník), J. Sedlák, Šumbera (46. Krška) - Fousek (75. Přichystal), Přichystal (65. M. Sedlák). 

FK PCE: 1. poločas: Boháč - Cadu, Zukal, Surzyn, Sláma - Jeřábek - Lee, Solil, Selnar, Pfeifer - Šplíchal.

2. poločas: Hrnčíř - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka, Čihák, Zifčák, Hlavatý, Tischler, Ewerton, Černý.

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 29.02.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan

Certus

Několik aktualit z našeho klubu

Několik aktualit z našeho klubu více

Na Letním stadionu padl i mistr Belgie

Na Letním stadionu padl i mistr Belgie více

Tomáš Prorok: Věřím, že budu u toho, až budou hrát Pardubice ligu!

Tomáš Prorok: Věřím, že budu u toho, až budou hrát Pardubice ligu! více

Výkonný výbor FAČR ukončil amatérské soutěže

Výkonný výbor FAČR ukončil amatérské soutěže více