Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube gplus

Program utkání
Profile picture

Příprava | 20.05.2020

Jsem rád, že testy byly v pořádku, hráči byli zodpovědní, říká Krejčí

Generálka je za námi a pardubický tým v ní zvítězil nad Sokolem Živanice 3:0. Trenér Krejčí už vyhlíží start sezóny a prozradil nám mj., to, co hráče v dalších dnech čeká.


Trenér Krejčí byl při generálce v úterý na Vinici hodně slyšet. „Snažil jsem se kluky pochválit a povzbudit, protože herní výpadek se na hráčích podepsal,“ říkal Jiří Krejčí po utkání, které jeho svěřenci zvládli v podobě třígólové výhry. „Jasně, byla tam i kritická slova,“ usmíval se.

 

S hrou byl ale spokojený. „Měli jsme hodně šancí, ale trochu nám schází v jejich řešení klid a také částečně předvídavost. Je dobré, že šancí jsme měli dost, ale je třeba si to hlídat. V ´mistrácích´ jsou zápasy třeba jen o jedné šanci. Zapracujeme na tom,“ slíbil a dodal, že práce defenzivy se mu líbila. „Hra dozadu byla dobrá, možná tam nějaká okénka byla, ale nějaké výrazné výpadky jsme tam neviděli.“

 

Trenér uvítal, že pět hráčů mohlo obléknout živanický dres. „Pro nás je konec ČFL komplikací,“ připustil Krejčí. „Máme 22 hráčů do pole a není možné, je vytížit, proto jsme uvítali, že mohli hrát.“

 

A jestli má z něčeho Jiří Krejčí vrásky? Ze stavu záložníka Ewertona, který má poraněný stehenní sval! „Nevypadá to s ním dobře. Ve středu jde na ultrazvuk a uvidíme, jestli má něco poškozeného, nebo zda je stehenní sval jen silně pohmožděný. Za poslední dva dny se jeho stav trochu zlepšil, ale počkáme na výsledky vyšetření.“

 

Aktuálním tématem médií jsou testy na přítomnost COVID-19 u prvoligových a druholigových fotbalistů. „Já výsledky neviděl, ale vedoucí týmu říkal, že všichny byly negativní, takže dobrý,“ vysvětluje Jiří Krejčí. „Příjemné ty testy nebyly, ale věřím, že projdeme i v druhém kole, které máme před sebou. Hygienické podmínky jsme si hlídali, byli jsme velmi opatrní a také kluci se chovali zodpovědně. Neříkám, že to nikoho nemůže potkat, ale kluci trénovali tvrdě a kdyby byli nemocní, projevilo by se to na nich.“

 

Nyní čeká pardubické áčko poslední týden do zápasu proti Prostějovu (úterý, 26.5.2020, 17:00). Jiří Krejčí má o dalším programu týmu jasno. „Ve středu nás ještě čeká těžší trénink, ale pak přejdeme na technicko-taktickou přípravu. V sobotu dáme hráčům volno, ale v neděli nás, kromě druhého kola testů, čeká trénink. A v pondělí dojde klasicky na ten předzápasový.“


(Autor: Radek Klier | Datum: 20.05.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan

Certus

Několik aktualit z našeho klubu

Několik aktualit z našeho klubu více

Na Letním stadionu padl i mistr Belgie

Na Letním stadionu padl i mistr Belgie více

Tomáš Prorok: Věřím, že budu u toho, až budou hrát Pardubice ligu!

Tomáš Prorok: Věřím, že budu u toho, až budou hrát Pardubice ligu! více

Výkonný výbor FAČR ukončil amatérské soutěže

Výkonný výbor FAČR ukončil amatérské soutěže více