Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 13.10.2020

Trenér Krejčí stopku nechápe. Kvůli testům i krvácel

Trenér pardubického A-týmu Jiří Krejčí byl v pondělí ráno hostem Českého rozhlasu Pardubice, kde odpovídal na řadu otázek, i na ty, které popisují aktuální situaci. Přečtěte si článek z webu ČRo Pardubice a poslechnout si můžete i celé jeho vystoupení.


Mohla by to být sezona snů. Nováček vlétl po půlstoletí do nejvyšší soutěže jako uragán. Porazil tři silné soupeře a remizoval s mistrem. Teď ale musí řešit další trable se stadionem a taky zastavení první ligy v souvislosti s covidovými opatřeními.

 

„Nás fotbal živí, je to naše práce. Určitě to není žádná volnočasová aktivita. Už jsem byl asi sedmkrát testovaný, z toho mi dvakrát tekla krev z nosu. Myslím si, že žádný sport to neměl tak jako profesionální fotbal, který se nejvíc snažil, aby hráči byli chránění. Pro mě to je nepochopitelné,“ kroutí hlavou pardubický trenér Jiří Krejčí.

 

Stadion jako alfa a omega

FK Pardubice nemůže hrát první ligu doma. Klubu chybí odpovídající stánek. Chystaná oprava letního stadionu v centru navíc nabírá zpoždění. Radní města zrušili soutěž na zhotovitele. Důvodem jsou připomínky a stížnosti případných zájemců o účast ve výběrovém řízení. Když nebude hotovo do tří let, pardubické ze soutěže vyloučí.

 

„Pevně věřím, že šlo jenom o nějaké nedorazy ve výběrovém řízení a že to město urychleně napraví. Podle mých informací by to pak mělo běžet v nějakém zkrácenějším režimu. My děláme maximum, abychom město dobře reprezentovali. Snad si politici uvědomují, jakou reklamu jim děláme. Stadion bychom si už zasloužili,“ myslí si kouč Krejčí.

 

Průvan mezi elitou

Pardubičtí fotbalisté si jako nováčci zatím nevedou vůbec špatně. Patří do horní poloviny tabulky. Naposledy brali všechny body na Slovácku. „Dát gól v posledních vteřinách, kdy s tím soupeř nic nemůže udělat, považuju za dobře stanovenou taktiku. Vážil jsem si pěkné akce i gólu levého obránce. Kluci jsou pracovití a přináší to ovoce.“

 

Potěšitelná byla taky remíza s mistrovskou Slavií. Po nucené pauze přijde souboj s Opavou, která pro změnu hrává spíš o záchranu. Jiří Krejčí varuje: „V první lize není žádný soupeř lehký, každý zápas je jiný. Musíme hrát stejně jako jsme hráli, být pokorní a pracovat. Opava je ostřílenější než my, má větší zkušenosti.“

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 13.10.2020 | Zdroj fotky: Radek Klier )Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford AUTO IN Nissan

Certus

Podcast: V 15. dílu hosty Vít Zavřel a Michal Hlavatý

Podcast: V 15. dílu hosty Vít Zavřel a Michal Hlavatý více

Ženský tým v generálce na ligu porazil Baník

Ženský tým v generálce na ligu porazil Baník více

V pondělí proběhla tisková konference FK Pardubice

V pondělí proběhla tisková konference FK Pardubice více

Pardubický tým přijali na radnici zástupci města

Pardubický tým přijali na radnici zástupci města více