Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 18.11.2020

Těžko odhadnout, jakou sestavu Boleslav nasadí, přemýšlí Jan Prosek

Sobota se blíží a s ní i utkání 8. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se pardubický tým představí na trávníku FK Mladá Boleslav. Jak na příštího soupeře pohlíží Jan Prosek, obránce pardubické sestavy?


Krajní obránce Jan Prosek patří v kabině k hráčům, kteří mají o soupeřích výtečný přehled. A také Mladou Boleslav pečlivě sleduje. „Je to soupeř, který zatím nezískal příliš bodů a to je pro mě překvapivé, protože Boleslav má kvalitní tým, který je již dlouho pohromadě. V minulém kole na Slavii ukázali, že dokáží přejít z rozestavení 5-4-1 na 4-2-3-1, takže mohou nastoupit v jakémkoliv rozestavení,“ ukázal svůj přehled. „Dokázali na postech prostřídat hráče a z toho pohledu je obtížné odhadnout, v jakém složení a s jakou taktikou proti nám v sobotu soupeř nastoupí,“ odhaduje před sobotním utkáním, které začíná ve 14:00 hod. a divákům ho nabídne O2 TV Fotbal.

 

Přestože mají Pardubáci aktuálně na Mladou Boleslav v tabulce osmibodový náskok, necítí se favoritem. „To určitě ne, oni hrají doma a právě proto, že mají málo bodů, budou muset dát do zápasu všechno,“ vysvětluje Jan Prosek. „Takže nás čeká něco jako v Ostravě, kdy na nás domácí nastoupili se vším elánem. Teď to bude něco podobného,“ varuje.

 

Pohled do kabiny soupeře většinou nabídne jména, která hráči našeho klubu dobře znají. A teď není situace jiná. „U nás v Pardubicích byli před časem na hostování Jakub Klíma a Tonda Křapka, takže na ty se určitě těšíme,“ usmívá se 25 letý obránce. „Já se navíc z mládežnických reprezentací znám dobře s Dominikem Maškem,“ vylovil v paměti ještě jedno jméno.

 

V minulých dnech spatřila světlo světa informace, že ligová soutěž mění termínovku a hrát se bude i v předvečer Štědrého dne. „Je to zajímavé datum a nic se s tím nedá dělat,“ ukazuje svůj profesionální přístup a Prosek přijímá tuto informaci jako fakt. „Budeme to muset zvládnout a doufám, že z prosincové série získáme co nejvíc bodů.“

 

Situace mu ale trochu komplikuje rodinné plány. Ve středu 23. prosince totiž čeká Pardubáky utkání v Karviné, a Jan Prosek má přítelkyni právě z tohoto města. „Chtěli jsme po původně plánovaném utkání zůstat na návštěvě v Karviné u tchyně. Jenže tím, že je to až před Štědrým dnem, jsme museli naše plány přehodnotit a dumáme nad tím, jak to všechno zkombinujeme,“ přemýšlí nad tím, co ho čeká přesně za pět týdnů.   

 


(Autor: Radek Klier | Datum: 18.11.2020 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Ford

Aigos - reklama

Musíte si přečíst: Jan Jeřábek v projektu Bez frází

Musíte si přečíst: Jan Jeřábek v projektu Bez frází více

Tento týden na O2 Sport, za týden s Olomoucí na ČT Sport

Tento týden na O2 Sport, za týden s Olomoucí na ČT Sport více

Jiří Krejčí na pozápasové tiskové konferenci

Jiří Krejčí na pozápasové tiskové konferenci více

V první půli jsme toho příliš nepředvedli, říká Martin Toml

V první půli jsme toho příliš nepředvedli, říká Martin Toml více