Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 01.03.2021

Server Seznamzpravy.cz informoval o Letním stadionu

O víkendu představil server Seznamzpravy.cz informace o projektu rekonstrukce Letního stadionu. Zřizovatel představil projekt ve čtvrtek na pracovním jednání se členy zastupitelstva. V pondělí od 13:00 hod. proběhne tisková konference na toto téma a ve čtvrtek budou jednat a rozhodovat o tomto tématu zastupitelé.


Web Seznamzpravy.cz přinesl souhrn známých informací. Pardubický klub musí v rámci licenčního řízení pro další sezónu předložit dokumenty, které budou garantovat, že se stadion opravdu začne stavět. Známé je i to, že pokud se tak nestane, hrozí klubu ztráta ligové licence, administrativní sestup a pokuta ve výši tří milionů korun.

 

Článek také připomíná, že městská rada už schválila vítěze výběrového řízení na rekonstrukci stadionu, ve kterém uspěla společnost Porr. Její projekt za cenu 313 616 000 korun bez DPH má přinést stadion s kapacitou 4600 míst a stavba samotná by podle předloženého projektu měla trvat 94 týdnů. Dalším krokem je čtvrteční zasedání zastupitelstva. „Zastupitelé ovšem nebudou hlasovat o variantě, tedy o podobě stadionu. Ale budou v rámci rozpočtové změny jednat o finančním pokrytí investiční akce,“ vysvětlil Radim Jelínek, šéf primátorovy kanceláře.

 

„Parametry návrhu jsou v absolutním souladu s požadavky investora, splní předpisy FAČR pro ligové stadiony a normy UEFA pro stadiony kategorie 3,“ řekl pro Seznamzpravy.cz Dušan Čížek, člen představenstva Porr zodpovědný za pozemní stavby. Článek také hovoří o tom, že podklady k infrastruktuře musejí být předloženy k licenčnímu řízení do 31. března, což okomentoval Stanislav Rýznar, licenční manažer, který pracuje pro FAČR, LFA a UEFA.

 

Co by přineslo nesplnění těchto podmínek? „Znamenalo by to odejmutí licence, administrativní sestup a navíc by byla klubu vyměřena pokuta ve výši tří milionů korun,“ osvětluje znění příslušných řádů Stanislav Rýznar.

 

Článek, který najdete na serveru Seznamzpravy.cz zde, se vyjádřil také předseda představenstva FK Pardubice p. Vladimír Pitter.

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 01.03.2021 | Zdroj fotky: )Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro

Strabag

Těším se na souboje s Fouskem, říká před cestou do Brna Pavel Černý

Těším se na souboje s Fouskem, říká před cestou do Brna Pavel Černý více

Program utkání A-týmu ve F:L v dalších týdnech

Program utkání A-týmu ve F:L v dalších týdnech více

Střelbu pilujeme po tréninku s "Hufinem", říká šťastný Ewerton

Střelbu pilujeme po tréninku s "Hufinem", říká šťastný Ewerton více

Skvělý obrat, ke kterému zavelel výborný Ewerton

Skvělý obrat, ke kterému zavelel výborný Ewerton více