Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

U-17 | 19.07.2021

Dorost U17 porazil Slavii Praha

Ve druhém přátelském utkání se náš dorost U17 představil na hřišti v Nymburku, kde čelil Slavii Praha. A vedl si více než dobře!


SK Slavia Praha – FK Pardubice 0:2 (0:2)

 

Branky: 13. Rolenec (Novák), 40. Brož (Borůvka).

 

Sestava: Šimon (46. Dvořáček) - Procházka (65. Morávek), Rolenec (80. Metelka), Metelka (46. Jindra), Kuja (75. Kameník) - Flaška (75. Houfek) - Novák (60. Kožený), Halda (46. Rek) - Brož (46. Šebek), Borůvka (60. Novák, 80. Brož), Prokeš (65. Macák).

 

Průběh zápasu:

Po úspěšném vstupu do letní přípravy s Mladou Boleslaví čekala naše hráče prověrka z těch nejtěžších – proti Slavii Praha.

 

Hned první minuty naznačily, že se bude jednat o nesmírně intenzivní, důrazné, ale přesto kvalitní fotbalové utkání. V úvodu byla nebezpečnější Slavia, která dle předpokladů vyrukovala s vysokým presinkem, s čímž se naši hráči nesetkávají příliš často. O to příjemnější bylo sledovat, že postupně dokázali nacházet cestičky ve výborné organizaci hry soupeře a dostávat se na útočnou polovinu.

 

Po čtvrthodině začali být Pardubáci nebezpeční a získávali stále větší herní jistotu. I soupeři totiž dělal problém náš vysoký presink. Důležité bylo, že si Slavia díky obrovskému nasazení našich hráčů v obranné fázi nedokázala vytvořit žádnou výraznou příležitost, kdežto my si jich vytvořili několik.

 

První odměna za aktivitu a odvahu našich hráčů přišla ve 27. minutě. Paradoxně se však nejednalo o nebezpečnou akci, nýbrž o skvěle zahraný rohový kop Nováka, po kterém vznikl zmatek v pokutovém území, v němž se nejlépe zorientoval Rolenec a otevřel skóre – 0:1!

 

V dalších šancích se ocitli Brož, Halda, Borůvka a Prokeš. Další branku jsme ale přidali až ve 40. minutě, kdy se po krásné kombinaci středem hřiště a asistenci Borůvky, prosadil křižnou střelou Brož a zvýšil tak na 0:2!

 

2. poločas nepřinesl z hlediska intenzity a kvality hry výraznější změnu. I nadále mohli diváci sledovat velmi aktivní fotbal, kde se kontrola hry střídala mezi oběma týmy. Od 70. minuty se Slavia nadechla k závěrečnému náporu a zavřela náš tým na naší polovině. Pardubáci však velmi koncentrovaně a důrazně bránili a nepouštěli soupeře do výrazných příležitostí.

 

Výjimkou byla situace v 75. minutě, kdy ve vlastním vápně fauloval střelec první branky Rolenec, ale k překvapení všech zůstala píšťalka rozhodčího němá.

 

Kluci tak dovedli utkání do vítězného konce a připsali si skalp vynikajícího soupeře!

 

Hodnocení trenéra Duroně:

V utkání jsme chtěli získat tři věci: respekt, sebevědomí a inspiraci. Respekt si hráči získali svojí odvahou, sebevědomí řadou povedených akcí, nasazením a konečným výsledkem. Inspiraci díky skvělému soupeři, který prokázal svoji obrovskou kvalitu. Jsme moc rádi, že se naši kluci dokázali soupeři vyrovnat, v určitých pasážích ho překonat a díky tomu si ověřit, že cesta, po které jsme se vydali může přinášet podobně skvělé zápasy. Za předvedený výkon a dosavadní přístup v přípravě si kluci zaslouží velké ocenění!

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 19.07.2021 | Zdroj fotky: )Caha ČPP AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis

Aigos - reklama

Hráči A-týmu darovali krev v pardubické nemocnici

Hráči A-týmu darovali krev v pardubické nemocnici více

Ženské áčko slaví první vítězství, porazilo Duklu

Ženské áčko slaví první vítězství, porazilo Duklu více

V Budějovicích jsme vedli, domácí však zápas otočili

V Budějovicích jsme vedli, domácí však zápas otočili více

Výsledky našich týmů v minulém týdnu

Výsledky našich týmů v minulém týdnu více