Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

U-17 | 25.07.2021

Dorost U17 prohrál na Bohemce

Sedmnáctka v posledním přípravném utkání podlehla Bohemce.


Bohemians 1905 – FKP 2:1 (2:0)

 

Branky: 14. a 44. soupeř – 70. Flaška (Procházka)

 

Sestava: Dvořáček (46. Šimon) – Kameník (60. Procházka), Houfek (65. Metelka), Metelka (46. Rolenec), Morávek (60. Kuja) – Halda (60. Flaška) – Rek (60. Kaufman), Kožený (60. Halda) – Šebek (60. Brož), Borůvka (60. Novák), Prokeš (60. Šebek).

 

Průběh zápasu:

V týdnu náš tým U17 absolvoval herní soustředění v Ústí nad Orlicí, na které odcestoval bezprostředně po úspěšném utkání se Slavií. Letní přípravu sedmnáctka uzavřela s dalším pražským celkem – Bohemians 1905. Úzké a nerovné hřiště předznamenávalo, že se bude jednat o fyzicky velmi náročnou prověrku plnou tvrdých soubojů, což se nakonec bezezbytku potvrdilo.

 

V úvodu zápasu měli naši hráči herní i územní převahu. Trpělivě kombinovali a snažili se hledat cestu přes zhuštěný obranný blok soupeře. Bohužel nám drhla finální a předfinální fáze. Chyběla nám preciznější průniková přihrávka a stejně tak i lepší výběr místa hráčů před pokutovým územím. A proto hned ze své první příležitosti udeřil soupeř. Hráč domácích skvěle zahrál přímý kop, který nadýchal přesně do chumlu hráčů, kde zcela nepokrytý hráč pohodlně hlavou zakončil – 1:0 pro domácí!

 

Úvodní branka samozřejmě dodala sebevědomí Bohemákům. Jejich defenziva byla ještě urputnější. Po zisku míče hráli míč jednoduše dlouhým nákopem na dva vysunuté útočníky, kteří tak neustále zaměstnávali naši obranu. Po každé ztrátě míče tedy následovala řada tvrdých soubojů, než se nám podařilo získat míč zpátky. Nám však stále více vázla kombinace, protože nepřesností na naší straně přibývalo.

 

Naopak soupeř svojí jednoduchou hrou dokázal zle zatápět naším stoperům. Po jedné takové situaci následoval rohový kop, který jsme ještě dokázali odvrátit, ale odražený míč získala Bohemka, která těsně před půlí zvýšila svůj náskok - 2:0.

 

2. poločas se nesl ve velmi podobném duchu. Ačkoliv jsme měli územní převahu, nedokázali jsme si vytvořit žádnou výraznější šanci. Akce většinou ztroskotala na přesnosti přihrávky nebo zbytečné kličce. Nutno však podotknout, že hráčům nechyběla snaha zápas ještě zdramatizovat, což se nakonec podařilo. V 70. minutě po velmi povedené akci přihrával Procházka, jehož nabídku dokázal využít Flaška a bylo sníženo - 2:1!

 

Pardubáci si začali vytvářet závěrečný nápor, nicméně utkání se začalo vymykat z rukou rozhodčímu, který byl nepřesný na obě strany, což vyvolávalo zbytečně agresivní souboje. Jeden takový vyústil v hromadnou strkanici, po které byl zápas ukončen ještě před uplynutím základní hrací doby.

 

 

Hodnocení trenéra Duroně:

Očekávali jsme tvrdé a intenzivní utkání, což se také potvrdilo. Pro nás tento zápas přišel v tu nejlepší možnou chvíli, protože ještě zvýší naši koncentraci v další etapě tréninkového procesu. Zároveň nám zápas nabídl řadu poznatků, ze kterých můžeme čerpat do další práce. Bohemce gratuluji k vítězství.


(Autor: | Datum: 25.07.2021 | Zdroj fotky: )Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN Auto Hybeš - Škoda

Top Centrum prodejna

Hráči A-týmu darovali krev v pardubické nemocnici

Hráči A-týmu darovali krev v pardubické nemocnici více

Ženské áčko slaví první vítězství, porazilo Duklu

Ženské áčko slaví první vítězství, porazilo Duklu více

V Budějovicích jsme vedli, domácí však zápas otočili

V Budějovicích jsme vedli, domácí však zápas otočili více

Výsledky našich týmů v minulém týdnu

Výsledky našich týmů v minulém týdnu více