Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 17.09.2021

Prestižní derby je tady! Znovu proti Hradci!

Ač oba klubu mnohé spojuje, například dlouholetá snaha o rekonstrukci fotbalového stadionu, v pátek se znovu z FK Pardubice a FC Hradec Králové stanou nesmiřitelní soupeři. Od 19:00 hod. je totiž na programu 8. kola FORTUNA:LIGY vzájemný duel, který se bude hrát v Mladé Boleslavi, kde je letos doma náš regionální rival.


Prestiž utkání si uvědomují i hráči. „O derby se hodně mluví v kabině,“ připustil v Pardubickém deníku útočník Pavel Černý. „Do zápasu ale musí jít člověk s čistou hlavou, protože nějaké přehnaná motivovanost většinou nekončí dobře,“ naznačuje, proč se ani motivace do utkání nemá přehánět.

 

Když se na jaře roku 1960 hrálo zatím poslední prvoligové derby mezi oběma městy, nastoupil na trávník i jeho dědeček Jiří, ovšem ten bojoval za Hradec. „Děda s námi trávil spoustu času, ať už na hřišti nebo koupališti. Jak to bylo možné, vždy jsme někam vlítli na plácek. Hodně se nám věnoval a fotbal s námi hrál od malička,“ zavzpomínal na svého předka současný pardubický útočník.

 

Pochopitelně, hradecké kořeny Pavla Černého fanoušci znají, ovšem i trenér Jiří Krejčí během své hráčské kariéry prošel kabinou u našich „sousedů“. „Ale jak říká Martin Shejbal, krev už mám vyměněnou,“ usmívá se trenér, který vede pardubický celek v lize druhou sezónu. „Koluje mi tam ta pardubická, jsem tady mnohem déle. A osobně páteční souboj neberu,“ dodává.

 

Páteční duel bere se vší vážností. „Je to důležitý zápas, hraje se prakticky o šest bodů. A i tentokrát platí, že derby nemá favorita. Někdo říká, že to je zápas roku, já to tak nevnímám, ale je fakt, že půjde o důležitou bitvu,“ řekl Krejčí pro regionální Deník.

 

Velkým otazníkem je, jakou bude mít zápas kulisu. Hrát se v Hradci, nebo v Pardubicích, určitě by byla skvělá. Jenže oba týmy hrají v exilu, tentokrát čeká na diváky mladoboleslavský stadion… „Bylo by to fajn, kdyby atmosféra byla co nejlepší, ale doprava do Boleslavi není ideální, do Prahy by to bylo jednodušší. Uvidíme, kolik lidí zváží tu cestu,“ přemýšlí Jiří Krejčí. Pro své fanoušky pardubický klub organizuje autobusový zájezd s jízdným ve výši 200 Kč, veškeré informace o možnosti cesty a zakoupení vstupenek najdete v našem článku zde.

 

eafa


(Autor: Radek Klier | Datum: 17.09.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )Caha ČPP AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis

Farmet

Hráči A-týmu darovali krev v pardubické nemocnici

Hráči A-týmu darovali krev v pardubické nemocnici více

Ženské áčko slaví první vítězství, porazilo Duklu

Ženské áčko slaví první vítězství, porazilo Duklu více

V Budějovicích jsme vedli, domácí však zápas otočili

V Budějovicích jsme vedli, domácí však zápas otočili více

Výsledky našich týmů v minulém týdnu

Výsledky našich týmů v minulém týdnu více