Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 12.10.2021

Jednoduchá rovnice: spokojenost = vítězství, říká Martin Šejvl

V minulém utkání v Českých Budějovicích vstřelil Martin Šejvl jedinou branku pardubického týmu a byl to jeho první zápis do gólových statistik v nejvyšší soutěži. Byl ale smutným hrdinou, protože tým na jeho gól nedokázal navázat, Jihočeši vývoj utkání otočili a brali tři body.


wfw

 

Stoper Martin Šejvl nepatří k obávaným kanonýrům. Od doby, kdy na podzim 2010 naskočil do pardubického A-týmu, se v mistrovských zápasech střelecky prosazoval jen zřídka. Do předminulého týdne vstřelil v mistrovských zápasech jen tři góly, protože náplň jeho práce je primárně v defenzivě. Ovšem v minulém kole v Českých Budějovicích zaujal skvělou trefou (můžete ji vidět ve videu pod tímto článkem!), která poslala Pardubáky do vedení.

 

Bohužel, domácí pak přetlačili zápas na svou stranu a tak se povedené Martinově trefě tolik pozornosti nevěnovalo. „Mrzí mě to hodně,“ říká s časovým odstupem 29letý hráč. „I když jsem si góly nikdy nepočítal a neřešil je, tenhle mi udělal velkou radost. Vlastně o to víc jsem pak byl naštvaný z celkového vývoje zápasu,“ připouští.

 

Z Budějovic se tedy Pardubáci vrátili s prázdnou a nezlomili tak chmurnou podzimní bilanci na trávnících soupeřů. Ovšem následovala reprezentační přestávka, nabízela se tedy možnost restartovat chmurné myšlenky a odpočinout si před dalším náročným programem soutěže. „Měli jsme volný víkend a každý si mohl odpočinout od každodenního koloběhu tréninků,“ ocenil tuto možnost Šejvl.

 

A po odpočinku přichází návrat na ligové trávníky, na nichž nechyběl i mezi fanoušky oblíbený „Šejvlík“ v posledních dvou kolech ani minutu. Do Ďolíčku přijede pražská Sparta, velké jméno českého fotbalu. „Vnímám to tak, že proti nám stojí jeden ze dvou nejsilnějších klubů v zemi,“ vyjadřuje se o soupeři s respektem. „Sparta momentálně hraje Evropskou ligu, tedy dostala se nejvýš z českých týmů. Má obrovskou tradici a poslední dobou stoupá počet reprezentantů v jejich kádru,“ vyzdvihuje zajímavý detail.

 

Sám má se zápasy proti sparťanskému áčku řadu zkušeností, v mistrovských zápasech proti němu nastoupil již třikrát. Ve dvou případech v poháru, jednou loni na podzim na letenském stadionu. „Je to soupeř, proti kterému čím častěji hrajete, tím se zvyšuje vaše motivace ho porazit,“ říká a zároveň vzpomíná na duel, kdy se to podařilo a Martin Šejvl byl u toho. Řeč je o pohárovém souboji z listopadu 2015, kdy Pardubice porazily na Vinici Spartu 1:0. „Jistě, rád vzpomínám na všechna utkání, ale na to vítězné nejvíc. Nicméně je třeba připomenout, že ani v těch dalších zápasech jsme neměli daleko k cennému skalpu.“

 

Otázka, zda sám sleduje Spartu a její výkony, se ukázala jako zbytečná. „To nejde nesledovat, když jsou pořád v televizi,“ smál se Martin dotazu na toto téma. „Mají formu, nakopla je výhra v derby. Na druhou stranu byla přestávka a plno jejích hráčů mělo vytížení v reprezentacích, může se stát cokoliv,“ vnímá nedělní utkání jako výzvu.   

 

V Pardubické kabině sedí Tomáš Čelůstka, jehož bratr hraje v dresu soupeře, a Martin Toml, jehož děda bojoval ve sparťanském dresu řadu let. Kdo zápas prožívá víc? Odpověď byla jasná. „Prožívají ho pochopitelně oba, ale „Čelda“ dává daleko víc najevo své emoce a prožitky, ať už před, nebo po utkání,“ nechal nás nahlédnout pod pokličku klubový pokladník.

 

Ale dost úsměvů, pardubický tým čeká veledůležitý zápas. Po 10 kolech je třetí od konce a body do tabulky FORTUNA:LIGY by se více než hodily. „Už se dostáváme do druhé třetiny soutěže, tudíž s nějakým tlakem se musíme vypořádávat. Ale když budeme mít dobré výsledky, můžeme se tlaku zbavit. A nesmíme se při tom koukat, kdo stojí proti nám, potřebujeme body od každého soupeře.“

 

Neděle, 19:00 hodin, vršovický Ďolíček. To jsou základní údaje pro každého pardubického fanoušky, jejichž podpora bude v utkání 11. ligového kola potřeba. „Jsem přesvědčený o tom, že fanoušci dorazí,“ neochvějně věří Martin Šejvl. „Je potřeba, abychom je hned od začátku potěšili a oni nás povzbuzovali po celé utkání, pak se hraje lépe,“ spoléhá na příznivce, kteří vždy dokázali pardubický tým nakopnout.

 

A co by si defenzivní fotbalista, který v minulosti dokázal pro pardubický klub „vykopat“ postup jak do dorostenecké, tak o řadu let později i do dospělé nejvyšší soutěže, od nedělního utkání proti Spartě přál? „Je to jednoduchá rovnice: spokojenost = vítězství!“

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 12.10.2021 | Zdroj fotky: Radek Klier )Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha ČPP AUTO IN

Aigos - reklama

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek více

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem!

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem! více

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk více

Starší předávají zkušenosti mladším

Starší předávají zkušenosti mladším více