Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

A-tým | 20.10.2021

Firma PORR představí aktuální podobu projektu rekonstrukce Letního stadionu

Ve čtvrtek 21. října 2021 čeká pardubické zastupitele další řádné zasedání, které má ve svém programu jako jedno z témat revitalizaci Letního stadionu. Ta je zařazená jako druhý bod jednání a stavební firma PORR zde představí aktuální podobu projektu, který v koordinaci se zástupci investora a fotbalového klubu FK Pardubice doznal určitých úprav.


Zmíněná stavební společnost vyhrála letos na jaře výběrové řízení vypsané metodou Design&Build, což v praxi znamená, že finální verze projektu se i po zahájení bouracích prací ještě dotvářela. Nyní bude zastupitelům představena jeho aktuální verze.  

 

„Náš klub byl celou dobu informován o změnách a vývoji projektu,“ říká předseda představenstva FK Pardubice Vladimír Pitter. „Byli jsme také seznámeni s jeho finální verzí, která reflektuje i na naše požadavky. Ty jsme společně se zástupci zadavatele řešili a průběžně se vyjadřovala také Komise pro stadiony a hrací plochy FAČR.“

 

Konečná verze projektu se vedení pardubického klubu líbí. „Finální podoba projektu je v souladu s našimi požadavky a s aktuální verzí jsme spokojeni,“ říká Pitter, který má radost z toho, že vše běží podle plánu. Dotvořila se konečná podoba projektové dokumentace, která je součástí probíhajícího stavebního řízení, což logicky vyplývá ze soutěže Design&Build. A dopracovávají se další stupně projektové dokumentace.

 

Poté se rozeběhnou další stavební práce a rekonstrukce bude ukončena na sklonku příštího roku. Poté dojde na proces kolaudace, pokud bude vše probíhat dle předpokladů, jarní část soutěže 2022/2023 zahájí FK Pardubice v opravdu domácím prostředí. „Věřím tomu, že se na jaře 2023 dočkáme, hrát utkání ve svém městě před vlastními fanoušky je to, co nás žene kupředu,“ dodává Vladimír Pitter.

 

 DWDW

 AFA

 AWFF


(Autor: FK Pardubice | Datum: 20.10.2021 | Zdroj fotky: PORR )AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau

Top Centrum prodejna

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek více

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem!

Pojeďte na utkání proti Slavii vlakem! více

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk

U19 v posledním domácím zápase vyhrála a má plný bodový zisk více

Starší předávají zkušenosti mladším

Starší předávají zkušenosti mladším více