Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

Příprava | 13.01.2013

Svědík: Výhra nad kvalitním soupeřem potěší

Po premiérovém vystoupení v roce 2013 mohla zavládnout u trenéra pardubického FK Martina Svědíka. Jeho svěřenci totiž porazili Mladou Boleslav 1:2. Zajímá vás, co trenér k utkání řekl?


Povedlo se nám porazil prvoligovou Mladou Boleslav, jak velkou radost má trenér z této cenné výhry?

Já bych naší dnešní výhru ani nepodceňoval, ale nepřeceňoval. Mám radost z toho, že přístup k organizaci hry a práce v obraně, zejména v prvním poločasu, byla velmi dobrá. Vrátili jsme se k týmovému výkonu, jehož absenci jsem klukům vyčítal po posledním loňském utkání na Bohemians. Právě na to jsme kladli důraz, chtěli jsme se vrátit k tomu, v čem jsme silní - k organizaci obrany, dostupování protihráčů, agresivní hře a čekání na svou příležitost. Naše přechodová fáze je dobrá a dnes se to znovu potvrdilo. V prvním poločasu jsme sice ještě některé akce nedotáhli, ale po změně stran přišla nádherná přihrávka Jeřábka na Petruse, po které jsme šli do vedení a potom skvěle vyřešil Janecký akci pro Rešetára… To nás dostalo do vedení, škoda že jsme pak dostali gól za alibismus. Místo abychom si míč podrželi, tak došlo ke zbavení se míče, čímž dostal šanci soupeř. Ale je to příprava, takové chyby se v ní stávají. Výhra nad kvalitním soupeřem potěší.

 

Představil jste dvě zimní posily, Lukáše Rešetára a Honzu Hodase, jak jste s nimi byl spokojen?

Rešetára nás snad ani nemohl překvapit. Neměl jsem vůbec strach, že by do týmu nezapadl. Jeho kvality jsem znal, byl jsem o nich přesvědčený, a on nezklamal. Co se týká Honzy Hodase, tak zapadl také dobře. Počítám s ním spíš dopředu, nicméně dnes hrál první půli pravého záložníka, až po změně stran se posunul dopředu. Během dvaceti minut kdy byl ještě na hřišti ukázal, že je jiný typ útočníka, než David Petrus. Jeho silnou zbraní je pokrytí si míče, chytrost v soubojích a jeho přínos do naší ofenzivy by mohl být velký.

 

Doslova do vody jste hodil proti prvoligovému soupeři i dva dorostence, Fouska a Fuseka. Obstáli ve vašich očích?

Bylo vidět, že je to na ně trochu rychlejší, že je to něco úplně jiného než utkání mezi dorostenci. Ale to je naprosto normální. Měli to hodně těžké, terén byl hodně rychlý, poprvé se mezi dospělými setkali s úplně jinou hrou tělem…  Byli s námi poprvé a nechtěl jsem je na to nějak extra připravovat. Prostě jsem je - jak říkáte - hodil do vody, oni plavali, a do týmu zapadli docela dobře. Samozřejmě od nich nikdo nemůže čekat, že by se hned stali oporami týmu, bylo tam poměrně dost ztrát míčů, ale na to, že to byl jejich první zápas, to nebylo úplně nejhorší.

 

Rovnou z utkání tým vyrazil na soustředění do Bedřichova. Co bude hlavním tématem této horské přípravy?

Je jasné, že se na hory nejedeme flákat. Nebude to nijak přehnané, ale fyzická kondice se musí nabrat, i když to nebudeme nějak přehánět a nebude to formou, že bychom někde do padnutí běhali. Všechno bude mít hlavu a patu, bude to i zábavnou formou, třeba fotbálkem na menším prostoru, dáme si florbal, čekají nás silová cvičení. Dojde i na výběhy do kopce a i když to má spoustu odpůrců, projedeme se na běžkách. Nám se vždycky vyplatily, nikomu to neublížilo a nikomu se při jízdě na nich nic nestalo.

 

A jaký je aktuální stav marodů?  

Tomáš Dubský je na tom tak, že by se mohl dát dohromady během příštích dnů a dorazí za námi možná ještě na soustředění. Lukáš Polák je úplně mimo hru, ten dostal další antibiotika a ze stavu nemocných se jen tak nedostane. Jede s námi Martin Hundák, který je po nemoci, do sobotního utkání ještě nezasáhl, ale do přípravy s námi se na horách již zapojí.


(Autor: Radek Klier | Datum: 13.01.2013 | Zdroj fotky: Radek Klier )Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda

Aigos - reklama

Na Letním stadionu se bude hrát 1. liga, slíbil šéf klubu

Na Letním stadionu se bude hrát 1. liga, slíbil šéf klubu více

Stadion bude stát v termínu, věří pardubický primátor

Stadion bude stát v termínu, věří pardubický primátor více

Ať se v Pardubicích hraje liga napořád, říká loučící se Mojmír Chytil

Ať se v Pardubicích hraje liga napořád, říká loučící se Mojmír Chytil více

Skvělý závěr roku, vezeme body z Vršovic!

Skvělý závěr roku, vezeme body z Vršovic! více