Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 01.11.2021

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek

Když měl obránce Jan Prosek v létě roku 2017 premiéru v pardubickém A-tým, potkával se na trávníku s dřívější oporou Davidem Přibylem. Ano, odchovanec pražské Slavie působil v pardubickém dresu dlouho, čtyři a půl roku, teď se ovšem cesty jeho a pardubického FK rozcházejí. 26 letý hráč odvedl klubu cenné služby a ten mu za ně děkuje.


Jan Prosek  je a zůstane výrazně podepsán pod úspěchy pardubického klubu v posledních letech. A to včetně postupu do nejvyšší soutěže, navíc má úctyhodnou bilanci více než 8 tisíc odehraných minut v mistrovských zápasech . Ne, jeho úkol nebylo střílet góly, za A-tým dal v bojích o body jediný, ale poměrně důležitý – v postupové sezóně jsme jeho trefou porazili v domácím prostředí 1:0 nebezpečnou Vlašim.

 

Odchovanec pražské Slavie , který začínal s fotbalem v „Čafce“ a později si zahrál také za Štěchovice a Slavoj Vyšehrad, se s FK Pardubice dohodl na ukončení smlouvy k poslednímu říjnovému dni. „Chtěl bych poděkovat FK Pardubice za roky strávené na Vinici, splnil jsem si tady fotbalový sen a zahrál si s naším týmem 1. ligu. Klub se mě ujal poté, co mi před lety ve Slavii skončila smlouva a prožil jsem v Pardubicích čtyři a půl roku s týmem, na který budu rád vzpomínat. Nyní jsme se s vedením dohodli na ukončení smlouvy a věřím, že na naši spolupráci budeme oboustranně vzpomínat v dobrém.“

 

Pardubický klub mu bude držet palce i v dalších měsících a letech. „Chtěl bych Honzovi jménem celého klubu moc poděkovat za výbornou spolupráci, vždy udělal maximum pro dobrý výsledek, v každém utkání,“ říká k situaci sportovní ředitel klubu Vít Zavřel. „Přejeme ti vše dobré v osobním a též v pracovním životě. Honzo, ať se ti daří, a měj se fajn! Rádi tě kdykoliv uvidíme na našich zápasech, pokud ti to čas dovolí,“ vzkazuje Zavřel hráči, který několik sezón bojoval v pardubickém dresu a natrvalo zůstává podepsán pod postupem do 1. ligy v roce 2020.

 

wwd


(Autor: FK Pardubice | Datum: 01.11.2021 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

Certus

Na Letním stadionu se bude hrát 1. liga, slíbil šéf klubu

Na Letním stadionu se bude hrát 1. liga, slíbil šéf klubu více

Stadion bude stát v termínu, věří pardubický primátor

Stadion bude stát v termínu, věří pardubický primátor více

Ať se v Pardubicích hraje liga napořád, říká loučící se Mojmír Chytil

Ať se v Pardubicích hraje liga napořád, říká loučící se Mojmír Chytil více

Skvělý závěr roku, vezeme body z Vršovic!

Skvělý závěr roku, vezeme body z Vršovic! více