Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 01.11.2021

Po více než čtyřech letech v klubu končí Jan Prosek

Když měl obránce Jan Prosek v létě roku 2017 premiéru v pardubickém A-tým, potkával se na trávníku s dřívější oporou Davidem Přibylem. Ano, odchovanec pražské Slavie působil v pardubickém dresu dlouho, čtyři a půl roku, teď se ovšem cesty jeho a pardubického FK rozcházejí. 26 letý hráč odvedl klubu cenné služby a ten mu za ně děkuje.


Jan Prosek  je a zůstane výrazně podepsán pod úspěchy pardubického klubu v posledních letech. A to včetně postupu do nejvyšší soutěže, navíc má úctyhodnou bilanci více než 8 tisíc odehraných minut v mistrovských zápasech . Ne, jeho úkol nebylo střílet góly, za A-tým dal v bojích o body jediný, ale poměrně důležitý – v postupové sezóně jsme jeho trefou porazili v domácím prostředí 1:0 nebezpečnou Vlašim.

 

Odchovanec pražské Slavie , který začínal s fotbalem v „Čafce“ a později si zahrál také za Štěchovice a Slavoj Vyšehrad, se s FK Pardubice dohodl na ukončení smlouvy k poslednímu říjnovému dni. „Chtěl bych poděkovat FK Pardubice za roky strávené na Vinici, splnil jsem si tady fotbalový sen a zahrál si s naším týmem 1. ligu. Klub se mě ujal poté, co mi před lety ve Slavii skončila smlouva a prožil jsem v Pardubicích čtyři a půl roku s týmem, na který budu rád vzpomínat. Nyní jsme se s vedením dohodli na ukončení smlouvy a věřím, že na naši spolupráci budeme oboustranně vzpomínat v dobrém.“

 

Pardubický klub mu bude držet palce i v dalších měsících a letech. „Chtěl bych Honzovi jménem celého klubu moc poděkovat za výbornou spolupráci, vždy udělal maximum pro dobrý výsledek, v každém utkání,“ říká k situaci sportovní ředitel klubu Vít Zavřel. „Přejeme ti vše dobré v osobním a též v pracovním životě. Honzo, ať se ti daří, a měj se fajn! Rádi tě kdykoliv uvidíme na našich zápasech, pokud ti to čas dovolí,“ vzkazuje Zavřel hráči, který několik sezón bojoval v pardubickém dresu a natrvalo zůstává podepsán pod postupem do 1. ligy v roce 2020.

 

wwd


(Autor: FK Pardubice | Datum: 01.11.2021 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN

Top Centrum prodejna

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji!

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji! více

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál více

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček více

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný více