Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

Příprava | 11.01.2022

Další posuny v kádru pardubického A-týmu

Letošní přípravné období je poměrně pestré na příchody a odchody. V těchto dnech zahájil přípravu u jednoho druholigového klubu mládežnický reprezentant Petr Kurka, naopak na Vinici a v Ohrazenicích s A-týmem trénují dvě nové tváře.


Petr Kurka začal s fotbalem ve Vysokém Mýtě, odkud v žákovských kategoriích přišel do FK Pardubice a od té doby patří k nejvýraznějším talentům pardubického fotbalu. Má za sebou přes tři desítky startů v mládežnických reprezentacích, včetně účasti na evropském šampionátu v kategorii U17 před třemi lety. Na podzim nastupoval pravidelně v našem třetiligovém B-týmu, ovšem jarní část sezóny stráví na hostování v druholigovém FK Ústí nad Labem. S novým týmem se již zapojil do přípravy a my věříme, že hostování bude prospěšné pro všechny strany.

 

A nyní k nově testovaným hráčům. Od pondělí se k pardubickému týmu připojil Laurent Kissiedou, 23letý středopolař z Pobřeží slonoviny, který poslední čtyři roky působil v USA, kde bojoval ve druhé nejvyšší soutěži, naposledy v Mephisu.

 

O své místo ve východočeském týmu se bude ucházet také 19letý izraelský záložník Ameer Rayan, pro kterého není český fotbal novinkou. Podobně jako Nana Akosah-Bempah (rozhovor s hráčem zde) působil na podzim v třetiligovém Motorletu, kde odehrál 11 utkání, ve kterých vstřelil 5 gólů. Do pražského klubu zamířil z dorosteneckého mateřského týmu Maccabi Petah Tikva loni v srpnu.

 

Další utkání čeká na pardubický tým ve čtvrtek, kdy v 13:00 hod. nastoupí v Ostravě v pokračování Tipsport ligy proti ligovému MFK Karviná.

 

saff


(Autor: FK Pardubice | Datum: 11.01.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice

Top Centrum prodejna

Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji

Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji více

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka více

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler více

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice více