Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

Příprava | 11.01.2022

Další posuny v kádru pardubického A-týmu

Letošní přípravné období je poměrně pestré na příchody a odchody. V těchto dnech zahájil přípravu u jednoho druholigového klubu mládežnický reprezentant Petr Kurka, naopak na Vinici a v Ohrazenicích s A-týmem trénují dvě nové tváře.


Petr Kurka začal s fotbalem ve Vysokém Mýtě, odkud v žákovských kategoriích přišel do FK Pardubice a od té doby patří k nejvýraznějším talentům pardubického fotbalu. Má za sebou přes tři desítky startů v mládežnických reprezentacích, včetně účasti na evropském šampionátu v kategorii U17 před třemi lety. Na podzim nastupoval pravidelně v našem třetiligovém B-týmu, ovšem jarní část sezóny stráví na hostování v druholigovém FK Ústí nad Labem. S novým týmem se již zapojil do přípravy a my věříme, že hostování bude prospěšné pro všechny strany.

 

A nyní k nově testovaným hráčům. Od pondělí se k pardubickému týmu připojil Laurent Kissiedou, 23letý středopolař z Pobřeží slonoviny, který poslední čtyři roky působil v USA, kde bojoval ve druhé nejvyšší soutěži, naposledy v Mephisu.

 

O své místo ve východočeském týmu se bude ucházet také 19letý izraelský záložník Ameer Rayan, pro kterého není český fotbal novinkou. Podobně jako Nana Akosah-Bempah (rozhovor s hráčem zde) působil na podzim v třetiligovém Motorletu, kde odehrál 11 utkání, ve kterých vstřelil 5 gólů. Do pražského klubu zamířil z dorosteneckého mateřského týmu Maccabi Petah Tikva loni v srpnu.

 

Další utkání čeká na pardubický tým ve čtvrtek, kdy v 13:00 hod. nastoupí v Ostravě v pokračování Tipsport ligy proti ligovému MFK Karviná.

 

saff


(Autor: FK Pardubice | Datum: 11.01.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis

Top Centrum prodejna

Na Letním stadionu se bude hrát 1. liga, slíbil šéf klubu

Na Letním stadionu se bude hrát 1. liga, slíbil šéf klubu více

Stadion bude stát v termínu, věří pardubický primátor

Stadion bude stát v termínu, věří pardubický primátor více

Ať se v Pardubicích hraje liga napořád, říká loučící se Mojmír Chytil

Ať se v Pardubicích hraje liga napořád, říká loučící se Mojmír Chytil více

Skvělý závěr roku, vezeme body z Vršovic!

Skvělý závěr roku, vezeme body z Vršovic! více