Příprava | 26.01.2013

Ve druhé přípravě výhra nad Převýšovem

Ve druhém přípravném utkání přivítala pardubická juniorka na ohrazenické umělce sedmý celek ČFL z Převýšova. Ve velmi kvalitním utkání si cennou výhru připsali domácí hráči.

FK Pardubice B - SK Převýšov 3:2 (2:1)

V mrazivém sobotním odpoledni se začalo ve velmi svižném tempu, které vydrželo po celé utkání. Na první branku nečekala hrstka promrzlých diváků dlouho. Již v desáté minutě vybojoval na půli hřiště míč Sůra a vysunul do brejku Klátila, který připravil ideální pozici před branku na nabíhajícího Poláka, který otevřel skóre - 1:0. V 19. minutě byl v koncovce zfaulován Polák a nařízenou penaltu proměnil Buriánek - 2:0. Herně však hosté vůbec nebyli pozadu a po půlhodině přišlo snížení po přesné střele Dvořáka k tyči - 2:1. Do poločasové přestávky si domácí hráči vytvořili jeden velký závar před brankou hostů, ale ani jeden ze tří střeleckých pokusů z dobrých pozic, si cestu do branky nenašel. Do druhé půle udělali oba trenéři několik změn v sestavách a více ze hry měli hosté. Dlouho se bojovalo ve středu hřiště bez šancí, až dostal prostor na hranici vápna Křelina a utěšenou střelou do šibenice vyrovnal - 2:2. Deset minut před koncem byl ve vápně Kouřilem podražen opět Polák a sám postižený s přehledem proměnil penaltu, čímž upravil na konečných 3:2.

Fakta - branky: 10. a 80. z pen. Polák, 19. Buriánek z pen. - 30. Dvořák, 71. Křelina. Rozhodčí: Drábek ze Starého Hradiště (Morávek, Starý). Diváků: 20.

Sestava FK PCE B: Čihař - Novotný (63. L. Kubík ml.), Šejvl, Baldrych (46. Křivka), Hanč (46. Táborský) - Polák, Buriánek (63. F. Ryba), Sůra (46. Fiala), Vanžura (46. Konvalina) - T. Kakrda (46. Rydval), Klátil (46. Vágner).

Jaroslav Míchal, trenér Pardubic B: " Sehráli jsme velmi kvalitní utkání s účastníkem ČFL. Od začátku nás soupeř dobře presoval, hrál organizovaně s tlakem na míč. Ačkoliv jsme s tím měli první čtvrthodinu problémy, tak jsme se z tohoto bloku dvakrát dostali do protiútoku a hned vedli o dva góly. Soupeř poté do půle snížil. Ve druhém poločase udělaly oba celky několik změn a hra i skóre se vyrovnalo. V závěru se pak stav po další penaltě možná trochu překvapivě překlopil na naší stranu. V příštím týdnu nás čeká kondiční soutředění na Vysočině, které zakončíme nedělním zápasem v Ohrazenicích s Hlinskem ve 13 hodin. "