Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

A-tým | 29.03.2022

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka

Dominik Kostka je ve svých 25 letech stabilním členem pardubické sestavy. V rozhovoru pro klubový web mluvil mimo jiné o tom, co bude důležité v následujících zápasech, o atmosféře v kabině nebo o rozdílech mezi loňskou a letošní sezónou.


fwaf

 

Dominiku, jsi v Pardubicích od jara 2021. Máš už k Pardubicím nějaký vztah?

Vztah k Pardubicím určitě mám. Zažívám tu svoji první velkou zkušenost s nejvyšší ligou. Jsem vděčný, že jsem dostal příležitost hrát v Pardubicích.

 

Patříš k pilířům základní sestavy. Jak vnímáš situaci, ve které se Pardubice v tuto chvíli nacházejí?

Ta situace není taková, jakou bychom si představovali. Říká se, že druhá sezóna je vždycky těžší. U nás se to jenom potvrzuje. Pořád si ale myslím, že máme všechno ve svých rukou a že celou sezónu zvládneme s dobrým koncem pro nás.

 

Ty jsi byl od svých deseti let hráčem Bohemians. V Ďolíčku hrají Pardubice své domácí zápasy v nejvyšší soutěži. Jsi rád, že Pardubice nalezly svou domácí půdu právě na hřišti Bohemky?

Jsem za to rád. V Ďolíčku se mi hrálo vždycky dobře. Je to pěkný stadion s výbornou kulisou. Všechno je tam takové domácí. Pro mě je to ještě příjemnější v tom, že nemusím na domácí zápasy dojíždět, protože bydlím v Praze. Navíc jsem na Bohemce strávil kus svého dětství a na tento stadion jsem už zvyklý.

 

Zažil jsi tu povedenou první sezónu Pardubic v první lize. Jak na ni vzpomínáš?

Vzpomínám na ni moc rád. Když jsem do Pardubic přišel, ani jsem nečekal, že budu nějak častěji nastupovat. Měl jsem také štěstí, že hodně hráčů nemohlo z různých důvodů hrát. Proto jsem dostal příležitost, kterou jsem chytil a od té doby hraji pravidelně. Celé to ale bylo nad mé očekávání. Určitě jsem nečekal, že se to seběhne tak rychle.

 

Co myslíš, že je letos jinak, než vloni? 

Nemyslím si, že bychom hráli úplně jinak než minulou sezónu. Chybí nám někteří hráči, kteří tu byli. Například Ewerton nebo Michal Hlavatý by nám určitě pomohli. Na jejich postech je to určitě znát. S tím se ale nedá nic dělat. Myslím si, že náš největší problém je štěstí, které se od nás v této sezóně odklonilo. Nedaří se nám proměňovat šance a naopak dostáváme góly skoro z každé střely. Také je v naší hře spoustu zbytečných chyb. Takové individuální chyby nás srážejí do pozic, v jaké jsme bohužel v tuto chvíli.

 

Pardubice čekají ještě 4 zápasy základní části (Jablonec, Slavia, Teplice, Karviná). S čím do těchto utkání půjdete?

Nejdůležitější jsou body. Zápasy s Jabloncem, Teplicemi a Karvinou budou extrémně důležité. Zároveň jsou to zápasy, ve kterých máme na to, abychom získali tři body.

 

V neděli odehrajete utkání proti Jablonci. Ten je v tabulce jen o pár příček výš. S čím budete v tomto zápase spokojeni a s čím do zápasu půjdete?

Spokojeni budeme se třemi body. Pro nás už teď ani bod není uspokojující. Náš tým má sílu na to, abychom s Jabloncem vyhráli a posílili si tak sebevědomí.

 

Jaro se zatím nevyvíjí podle našich představ. Jak to vypadá v kabině? Je nálada zatím stále dobrá?

Snažíme se udržovat v kabině dobrou atmosféru. Ať už je to ze strany trenéra nebo ze strany hráčů. Samozřejmě nás některé zápasy mrzí. Proti Českým Budějovicím jsme měli získat tři body, nakonec jsme jen remizovali. Takových zápasů bylo bohužel víc, a to se na nás trochu podepisuje. Také jsme dostali hodně červených karet, což nám také nepomohlo. Na druhou stranu děláme všechno pro to, abychom si tu dobrou atmosféru udrželi a myslím, že nám to funguje.

 

Pardubice mají 20 bodů. Když se podíváme na Jablonec, který drží 12. místo, má pouze o 4 body více. Zdá se to tedy hratelné. Vnímáš to stejně?

Ano, určitě. Máme to ve svých rukou. Když ty zápasy, které nás ještě čekají, zvládneme, budeme tam, kde chceme být. Je dobré, že nejsme na nikom závislí a že si všechno můžeme uhrát sami. Navíc nás čekají soupeři, kteří jsou v tabulce na podobných příčkách, jako my. Proto si myslím, že 12. místo je v našich silách a je hratelné.

 

Co bys vzkázal fanouškům FK Pardubice?

Doufám, že nás fanoušci budou podporovat stejně, jako tomu bylo doteď. Je příjemné vidět, že někteří jsou schopni přijet podpořit náš tým nejen na domácí zápasy v Praze. Jsme rádi, že nás podporují a že nám věří. Už jen kvůli našim fanouškům doufám, že závěr sezóny zvládneme co nejlépe.

 


(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 29.03.2022 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Auto Hybeš - Škoda Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

Farmet

Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji

Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji více

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka více

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler více

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice více