Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

Ženy B | 28.04.2022

B tým žen obral lídra soutěže o dva body

V prvním domácím utkání jsme přivítali hned lídra tabulky 1. FK Příbram. I přes vedení soupeřek už o dvě branky jsme skóre srovnali a připsali si bod za remízu 2:2.


14. kolo České fotbalové ligy žen, 23. 4. 2022 hř. Pardubice - Dolíček


FK PARDUBICE "B" - 1. FK Příbram 2:2 (1:2)

Branky: 34., 70. Prokůpková - 5., 19. Smíšková

Bez karet.
Rozhodčí: Schmeiser, Štancel, Louvar 

Sestava: Smutná - Vlačihová (46. Spilková), Kabeláčová, Holcová, Nekovářová - Minářová, Macháčková, Burešová - Melounová, Prokůpková, Vojáčková ( 61. Bělíková)

Vladimír Bidlo (trenér FK Pardubice): Do utkání s lídrem tabulky z Příbrami jsme nastupovali s vědomím, že soupeř disponuje rychlými hráčkami, které dostávají dlouhé míče za obranu. Na toto jsme naše hráčky upozorňovali před začátkem utkání. Bohužel se nám ale dvě podobné situace nepodařilo na začátku utkání pohlídat a dvakrát jsme inkasovali, v 5. a 19. minutě 0:2. Kontaktní branka přišla ve 34. minutě, kdy se po tečované střele, která zapadla do sítě, prosadila střelecky disponovaná Prokůpková, které se v posledních zápasech střelecky daří. O pár minut později ještě nastřelujeme břevno, ale stav se do konce prvního poločasu už nemění 1:2.
Do druhého poločasu jsme museli udělat jednu nucenou změnu v obraně, kdy musela kvůli zranění odstoupit naše kapitánka Vlačihová. Do začátku druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním vyrovnat. Příbram se dostávala k naší brance nakopávanými míči a několikrát zahrozila střelami ze střední vzdálenosti, ale s těmi si poradila naše dobře chytající brankářka Smutná. Přesto mohly hostující hráčky rozhodnout v 60. minutě, ale nastřelily naštěstí jenom břevno naší branky. Vyrovnání jsme se dočkali v 70. minutě, kdy jsme po centrovaném míči z pravé strany nastřelili zase břevno, od kterého se míč odrazil k Prokůpkové a ta z malého vápna dorazila míč za brankářku 2:2. Po této brance jsme si ještě vytvořili příležitosti k otočení skóre v náš prospěch. Největší šanci na rozhodnutí měla Bělíková v 85. minutě, ale trefila pouze vybíhající brankářku. Utkání skončilo asi spravedlivou remízou, kdy mohly rozhodnout oba týmy ve svůj prospěch, ale nestalo se tak. Nás potěšila hlavně sekvence mezi 60. - 80. minutou, kdy na našich hráčkách byla vidět touha po vyrovnání, což se nakonec podařilo.
Chválím všechny hráčky za přístup, jak k tomuto utkání přistoupily. Jsme totiž teprve druhý tým, kterému se povedlo Příbrami sebrat nějaký ten bod. V neděli nás čeká cesta za týmem z opačného pólu tabulky a to tým Mladé Boleslavi, odkud bychom chtěli přivézt všechny body.


(Autor: FK Pardubice | Datum: 28.04.2022 | Zdroj fotky: FK Pardubice )Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Caha

Farmet

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji!

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji! více

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál více

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček více

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný více