Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 20.05.2022

Lukáš Horníček má za sebou premiéru v portugalské lize!

Pardubický odchovanec Lukáš Horníček se v neděli poprvé postavil mezi tyče svého klubu SC Braga v utkání nejvyšší portugalské soutěže. V 34. kole nastoupil do branky při utkání na trávníku FC Famalicao a odchytal celých 90 minut.


„Byl to skvělý zážitek a jsem rád, že mi trenér věřil natolik, že mě postavil do sestavy,“ řekl pro náš klubový web 19letý brankář, který se jako odchovanec FK Pardubice v létě roku 2019 přesunul do portugalské Bragy. „Atmosféra na stadionu byla skvělá, ale rád bych si někdy zachytal před našimi diváky,“ vzpomíná na svou premiéru.  

 

Šlo o utkání posledního kola, Braga na půdě Famalicaa vedla 2:0, ale i přes několik výborných zákroků českého brankáře prohrála 2:3. „Všichni mě za výkon chválili, ale byl jsem smutný z výsledku. Když jsem na to poukázal, v kabině mi řekli, že to nebyla moje chyba,“ podrželi pardubického odchovance spoluhráči. Braga skončila v tabulce na 4. místě za triem velkoklubů Porto, Sporting, Benfica a čeká ji účast v pohárové Evropě.

 

Lukáš Horníček našel mezi gratulacemi k ligové premiéře také ty, které dorazily z východních Čech. „Přišla i blahopřání od některých hráčů z Pardubic,“ říká potěšeně. „Ale sledujeme se vzájemně, já jsem klukům před týdnem psal gratulace k udržení v lize,“ dává najevo, že pardubický fotbal stále sleduje.

 

Za pardubický klub Lukášovi ještě jednou gratulujeme a věříme, že další zkušenosti ve špičkové soutěži bude sbírat i v příští sezóně!

 

dq


(Autor: FK Pardubice | Datum: 20.05.2022 | Zdroj fotky: SC Braga )Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis

Farmet

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji!

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji! více

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál více

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček více

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný více