Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

A-tým | 24.05.2022

Mohl ležet u moře, ale zachraňuje pardubickou rezervu

Pardubický deník | Záložák. Ano, opravdu se nejedná o překlep ze slova záložník… Nechal si v osobním kalendáři volný termín a sám od sebe se rozhodl podpořit béčko v záchranářském duelu proti liberecké rezervě. Místo toho, aby nejzkušenější pardubický fotbalista Pavel Černý po náročné sezoně v první lize, kdy se stal základním stavebním kamenem přímé záchrany, odpočíval, tak v sedmatřiceti letech pomohl svému klubu k existenčnímu vítězství 3:1.


Jdete ze záchrany do záchrany. To vás zápasy o všechno tak baví?

Mě hlavně baví hrát fotbal. Byla možnost si v této sezoně ještě zahrát ostrý zápas. Věděl jsem, že se jedná o velmi důležité utkání, tak jsem se nabídl, že bych rád pomohl béčku se zachránit. No a trenér béčka Pavel Němeček o mě projevil zájem.

 

Počkejte, to bylo z vlastní iniciativu? Vás nikdo neprosil, nedostal jste befel od vedení?

Ne. Normálně, sám od sebe jsem se zeptal, jestli nemají zájem. Pokud ano, tak mi nedělá problém přijít a zápas odehrát.

 

Stačil jste si vůbec psychicky odpočinout po zachraňování prvního týmu FK Pardubice, nebo ČFL je oproti nejvyšší soutěži procházka růžovým sadem?

Po celou dobu jsem věřil v naší záchranu, takže jsem takový nápor na sebe nepociťoval. Navíc si podobně vypjaté situace moc nepřipouštím. Po utkání v Teplicích jsem si odpočinul. Ve čtvrtek a pátek jsem si byl s béčkem zatrénovat a v neděli jsme na to vlítli. Díkybohu jsme vyhráli a doufám, že to bude k udržení třetí ligy stačit.

 

Pamatujete ve své dlouhé kariéře psychicky náročnější sezonu v první lize?

Horší to bylo v Hradci, když jsme padali z ligy. Člověk, když už vidí, že to nejde, respektive nemá osud ve svých rukou, tak to je tristní. Letos jsme stále mohli koukat jenom sami na sebe a nemuseli jsme se ohlížet na další výsledky. Bylo to jednodušší, než když musí tým vyhrát a ještě doufat v pomoc ostatních.

 

S nadsázkou řečeno, v utkání proti liberecké rezervě se představila ta pardubická převlečená za áčko. Jak jste vnímal převahu na hřišti?

Nebudu říkat, že jsme soupeře převálcovali. Kluci z libereckého béčka mají svoji kvalitu. Nicméně od začátku až do konce, tedy až na dvě hluchá místa, jsme měli utkání plně pod kontrolou. Rozdíl ve skóre mohl být vyšší, ale spoustu tutových šancí jsme neproměnili. Nejdůležitější bylo získat tři body. Po první čtvrthodině jsem věřil, že to jinak než naší výhrou nemůže skončit.

 

KOMPLETNÍ ROZHOVOR S PAVLEM ČERNÝM NAJDETE ZDE

 


(Autor: Zdeněk Zamastil, Denik.cz | Datum: 24.05.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN

Aigos - reklama

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji!

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji! více

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál více

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček více

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný více