Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

A-tým | 20.06.2022

Testovaný hráč West Hamu se chce poprat o místo v sestavě

Bernardo Costa Da Rosa přichází do Pardubic na zkoušku poté, co řadu let působil v u nás dobře známém West Hamu United, kde pravidelně hrál juniorskou soutěž do 23 let. Jednadvacetiletý Brazilec je šikovný zejména při hře s míčem a v Pardubicích se pokusí trenéry přesvědčit o svých kvalitách. Co všechno o sobě prozradil a s jakými ambicemi do Pardubic přichází si přečtěte v rozhovoru pro klubový web.


Byl jsi někdy v České republice, nebo jsi tu poprvé?

Nikdy jsem v Česku nebyl. Vždycky jsem se chtěl podívat do Prahy, protože je to hezké město. Zatím jsem ale k tomu neměl příležitost. Snad to vyjde teď, když jsem v Pardubicích.

 

Přicházíš do Pardubic z londýnského West Hamu. Minulou sezónu hned tři Češi (Souček, Coufal, Král) oblékali tento dres. Potkal jsi se s nimi?

Ano, potkal. Dokonce jsem s nimi i trénoval. Ne mockrát, ale párkrát ano. Jsou to dobří hráči a ve West Hamu jsou velmi oblíbení. Zejména Souček a Coufal.

 

Jedná se o tvé první angažmá v Evropě mimo West Ham. Těšíš se na nové zkušenosti?

Samozřejmě. Těším se až si zkusím něco nového a získám další zkušenosti. Těším se, až si zahraju jinou ligu. Všechno bude asi trochu rozdílné a určitě mě to posune v mé kariéře o něco dál. Jiný styl fotbalu, zkrátka všechno bude jiné a já se těším, až si to vyzkouším.

 

Představ se fanouškům. Jaký styl fotbalu máš rád?

Jsem technický hráč. Snažím se být silný s balónem a při hře jeden na jednoho. V Anglii se hraje velmi fyzický fotbal, proto o sobě mohu říct, že jsem také dobře fyzicky připravený fotbalista. Můžu hrát záložníka, ale také umím obránce. Oba posty mi nedělají problém.

 

Jak moc jiný styl hry oproti anglickému očekáváš v české lize?

Možná to nebude tak fyzicky náročné, jako v Anglii. To ale pouze hádám. Česká liga je pro mě velmi dobrá, protože tu mohu získat spoustu zkušeností. Zároveň jsou tu silné týmy a celá soutěž je určitě náročná. Doufám, že mě to posune zase o něco dál.

 

S jakými ambicemi do Pardubic přiházíš?

Budu se snažit odevzdat tu maximum. Chci se ukázat trenérovi svými výkony na hřišti. Také doufám, že se v ligové tabulce dostaneme tak vysoko, jak to bude možné.

 

V Pardubicích máme mnoho mladých hráčů. Ty jsi teď jedním z nich. Pomůže ti tato skutečnost v rychlejší adaptaci v klubu?

Určitě ano. Všiml jsem si, že je tu hodně mladých hráčů. Všichni budeme chtít ukázat, co v nás je. Samozřejmě to ale pro mě bude lepší. Snad se rychle adaptuji a vše bude v pořádku.

 

Máš nějaký fotbalový sen?

Mám jeden, který bych si jednou rád splnil. Chtěl bych si zahrát za národní tým Brazílie. Doufám, že se mi to jednou povede.

 

Co rád děláš ve svém volném čase?

Rád se procházím po venku a sbírám energii. Mám ale i jiné koníčky, jako třeba chození do kina, rád totiž sleduji filmy. Nesmím také zapomenout na odpočinek. Moc rád si ve volném čase odpočinu a zkrátka nic nedělám.

 

Znáš už nějaká česká slova?

Moc jich neznám (směje se). Umím třeba „ahoj“ nebo „čau“ ale to je asi to samé ne?

 

sdwd

 


(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 20.06.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

Farmet

Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji

Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji více

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka více

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler více

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice více