Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

A-tým | 20.06.2022

Začala příprava, pardubický tým představil nové tváře

V pondělí 20. června vyběhli hráči FK Pardubice poprvé k přípravě před novou sezónou. Sluníčka si na Vinici příliš neužili, protože většina tréninku se odehrála v prudkém dešti. K vidění bylo několik nových tváří, naopak, jako bylo avizováno, řada hráčů již v týmu není.


V kabině již mají své pevné místo oba hráči, kteří do pardubického týmu přestoupili, tedy Matěj Helešic a Michal Hlavatý. Poblíž se protahoval Václav Míka, který do týmu zamířil na hostování z Viktorie Plzeň. Na své místo v kabině se po hostování v Ústí nad Labem vrátil Petr Kurka a naopak na roční hostování do pardubického týmu míří dva hráči Baníku Ostrava: Viktor Budínský a Ondřej Chvěja, ovšem jednání mezi oběma kluby ještě nejsou uzavřená.

 

Kabinu oživilo i trio hráčů, kteří dorazili na testy: Bernardo Rosa z West Hamu, Grzegorz Kotowicz z polského Slasku Wroclaw a Václav Svoboda, hráč Plzně, který naposledy bojoval za slovenskou Senici. S týmem se začal připravovat i „držitel“ 200 ligových startů Vlastimil Hrubý, jenž do konce minulé sezóny hájil branku Jablonce, kde mu skončila smlouva.   

 

To byly příchody, ovšem jako každý rok je řada jmen, na která již v týmu nenarazíte. Smlouva skončila Tomášovi Čelůstkovi, který podle posledních informací míří na Kypr. Kontrakt vypršel i dvěma hráčům, kteří byli na jaře na hostování, Martinovi Šejvlovi a Michalovi Petráňovi, z téhož důvodu scházel i Tomáš Kubart. Hostování v Pardubicích skončilo i šestici Karel Pojezný, Robin HranáčLukáš Matějka, Vojtěch PatrákLukáš Červ a Jakub Rezek. S brankářem Markem Boháčem se vedení dohodlo na předčasném ukončení smlouvy a jak jsme psali v samostatném článku, Jiří Letáček se připravuje s ostravským Baníkem.

 

Trénink byl kvůli nepříjemnému počasí pro hráče poměrně složitý, ale trenérovi Krejčímu se jejich přístup zamlouval. „Bylo vidět, že hráči do toho dali všechno," byl spokojený. Nové posily se mi líbí, ale pochopitelně po jednom tréninku nejde dělat větší závěry,“ vysvětloval. „Víc nám napoví další tréninky a pochopitelně i výkony v přípravných zápasech.“   

 

Hráči se dál budou připravovat na Vinici, ve středu je čekají fyzické prověrky na pražské FTVS. V sobotu je pak na programu první přípravné utkání proti Jihlavě, které se bude hrát od 17:00 hod. v Hlinsku.

 

Hráči, kteří se zapojili do přípravy s A-týmem FK Pardubice

Brankáři:
Viktor Budínský
Vlastimil Hrubý
Jakub Markovič

 

Obránci:
Jan Halász
Matyáš Hanč
Dominik Kostka
Petr Kurka
Václav Míka
Bernardo Rosa
Václav Svoboda
Martin Toml

 

Záložníci:
Matěj Helešic
Michal Hlavatý
Jan Jeřábek
Grzegorz Kotowicz
Sanghyeok Lee
Adam Lupač
Dominik Mareš
Tomáš Solil
Vojtěch Sychra
Samuel Šimek
Emil Tischler
Kamil Vacek

 

Útočníci:
Pavel Černý
David Huf
Ondřej Chvěja


(Autor: FK Pardubice | Datum: 20.06.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice

Aigos - reklama

Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji

Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji více

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka více

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler více

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice více