Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

A-tým | 23.06.2022

Vyprodat stadion při premiéře bude velká výzva, říká šéf klubu

Pardubický klub od středečního losu FORTUNA:LIGY ví, že premiéra na rekonstruovaném Letním stadionu se odehraje zkraje února 2023 proti pražské Slavii. Elitnímu klubu, který láká velkou pozornost fanoušků i médií. Je tedy pochopitelné, že předseda klubového představenstva Vladimír Pitter věří, že na premiéru bude vyprodáno.


Los dopadl pro pardubické fanoušky velmi dobře, klub se zkraje roku 2023 představí v novém domácím prostředí proti atraktivním soupeřům. „Není to jen o premiéře proti Slavii. Máme radost také z toho, že se u nás představí Sparta a v derby Hradec. Měli jsme také jedno přání, které nám nevyšlo, nepřivítáme mistrovskou Plzeň. S tou odehrajeme domácí utkání v listopadu, tedy ještě ve vršovickém Ďolíčku,“ vysvětluje Vladimír Pitter.

 

Byť bude při premiérovém utkání na „Letňáku“ chladný začátek února, atraktivní soupeř nabízí možnost, že se tribuny zaplní do posledního místečka. „Určitě je to pro nás výzva a uděláme vše pro to, aby na náš zápas se Slavií bylo vyprodáno. Takových zápasů ale bude víc, předpokládám, že i při derby budou tribuny plné. Vždyť souboj Pardubic a Hradce v 1. lize se hrál ve východních Čechách naposledy v roce 1960,“ vysvětluje šéf klubu.

 

Slavia, Sparta, Baník, Hradec. Byť každý zápas v lize je atraktivní, toto jsou hlavní lákadla proč přijít na jaře 2023 na Letní stadion. Celkem odehraje FK Pardubice na jaře 7 utkání a v klubu se již přemýšlí, že „jarní“ permanentní vstupenka by mohla být mezi Pardubáky zajímavým vánočním dárkem. „Chceme to tak pojmout,“ potvrzuje Vladimír Pitter. „Věříme, že po otevření stadionu bude o vstupenky na druhou část sezóny zájem. Jakmile budeme znát rozmístění jednotlivých sektorů nastavíme obchodní model a v listopadu bychom chtěli začít vstupenky na druhou část sezóny prodávat.“  

 

Plány na přesun na Letní stadion ale mají jednu podmínku – rekonstrukce musí probíhat podle plánu. Což se ovšem podle slov předsedy klubového představenstva daří. „Vše běží podle plánu a jsme za to vděční jak zhotoviteli rekonstrukce, tedy firmě Porr, tak vedení Města Pardubic,“ sděluje potěšující informaci. „Za náš klub s oběma stranami spolupracujeme a dáváme podněty, aby užitná hodnota stadionu byla co nejvyšší.“ Snahou je, aby stadion nabízel co největší možný komfort divákům, další jednání se vedou o využitelnosti hřiště s umělou trávou, které leží za severní tribunou.  

 

Klub se aktivně účastní řady porad a navrhuje možnosti řešení. „Nesedíme v koutě, často jednáme se zástupci zhotovitele i se zástupci investora. Hledáme společně cesty, aby stadion měl co nejvyšší funkčnost a jsme rádi, že s primátorem Martinem Charvátem i vedením města máme společný cíl a ten se nám daří naplňovat,“ říká Vladimír Pitter.  


(Autor: FK Pardubice | Datum: 23.06.2022 | Zdroj fotky: Luboš Jeníček )Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj

ČPP Servis

Video: Trenér Kováč po utkání proti Bohemians

Video: Trenér Kováč po utkání proti Bohemians více

Těsná prohra rezervy v Chlumci

Těsná prohra rezervy v Chlumci více

Ani zlepšená hra zatím body nepřinesla

Ani zlepšená hra zatím body nepřinesla více

Výhra nad Slavií nás motivuje, říká záložník U19 Daniel Pandula

Výhra nad Slavií nás motivuje, říká záložník U19 Daniel Pandula více