Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

A-tým | 23.06.2022

Jiří Krejčí: Chceme se vyhnout stresům

Pardubický A-tým začal v tomto týdnu letní přípravu na novou sezónu a před začátkem FORTUNA:LIGY ho čeká několik přípravných utkání. V rozhovoru pro klubový web prozradil trenér Jiří Krejčí s jakými ambicemi půjde se svým týmem do nové sezóny.


V pondělí začala příprava A-týmu na novou sezónu. Jak se vám forma a zaujetí hráčů po letní pauze líbí?

Hráče jsme zatím viděli jen krátce. Přístup je ale v pořádku. Mnohem více nám ale napoví přípravná utkání.

 

Můžete říct pár slov k hráčům, kteří do Pardubic přestoupili? Začněme u Michala Hlavatého.

Hlavatého už dobře známe. Hrál tu dva roky a víme, co od něho čekat. Také se jeví dobře na trénincích. Jsme rádi, že se nám jeho přestup do Pardubic podařilo dotáhnout, konkrétně panu Zavřelovi a panu Shejbalovi. Hodně jsme o něho usilovali.

 

Co říkáte na Matěje Helešice?

Matěj Helešic vypadá také dobře. Navíc je to levonohý hráč, který může hrát na více postech. S ním jsme zatím tedy také moc spokojeni.

 

Co si slibujete od hráčů, kteří přišli do Pardubic na hostování, jako jsou Budínský, Míka a Chvěja?

U Budínského očekáváme kvalitu, rovněž s ním přišla konkurence do brankoviště. Je to už zkušený brankář, kterému je 29 let. Míku jsem viděl hrát v minulé sezóně v Chrudimi a určitě má dobré předpoklady. Uvidíme, jak se s tím popere, zatím pracuje velmi dobře. Jeví se mi jako inteligentní stoper s dobrou rozehrávkou. Doufám, že mu nebudou chybět zkušenosti z 1. ligy. Naproti tomu Chvěja už zkušenosti s nejvyšší soutěží má. V minulé sezóně střádal starty za Karvinou, takže uvidíme, jak se s tím popere tady v Pardubicích.

 

Jak se vám zatím líbí trojice hráčů, kteří jsou tu na zkoušku?

Dobře se nám jevil Svoboda, který se bohužel zranil. Snad to nebude nic vážného a ještě nám ukáže, co v něm je. Pro zbylé dva hráče, Kotowicze a Bernardo Ros, je to samozřejmě složité, jsou v novém prostředí. Každopádně je na nich vidět chuť pracovat. I u nich ale bude důležité, jak se nám ukáží v přípravných zápasech.

 

Pardubice o letní přestávce opustili Filip Čihák, Cadu nebo také Čelůstka. Jak citelné ztráty to jsou?

Cadu měl výborná čísla. Na jaře sice nepodával takové výkony, jaké jsme čekali, přesto měl hodně přihrávek na góly. Byl to velice platný hráč. To samé platí i o Čelůstkovi a Čihákovi. Filip Čihák uměl dát gól a ke konci minulé sezóny navíc chytl skvělou formu. Samozřejmě, že tyto odchody bolí, na druhou stranu jsme s tím museli počítat. Takový je fotbal.

 

Od středy znáte rozlosování FORTUNA:LIGY, začínáte na konci července s Českými Budějovicemi. Čekal jste na rozlosování? Co na něj říkáte?

Rozlosování jsem nijak zvlášť nesledoval. Vzhledem k tomu, že nás v příští sezóně konečně čekají zápasy na skutečně domácí půdě, dopadl ten los dobře. Budeme mít doma soupeře, jako jsou Plzeň nebo Slavia. To jsou vždy atraktivní utkání.

 

Je také jasné, že první zápas na Letním stadionu v Pardubicích odehrajeme proti Slavii. Bude to ideální soupeř na otevření „Letňáku“?

Pro fanoušky to určitě ideální soupeř na otevření stadionu je. Stejně tak pro celý region je to dobře. Na druhou stranu nás na podzim čekají těžké výjezdy na Slavii nebo do Plzně. Narazit na ně ale musíme vždycky. Beru to jako realitu.

 

S čím tedy půjdete do této sezóny?

Hlavně se chceme vyhnout stresům, které jsme měli minulou sezónu. Věřím tomu, že náš tým bude nastavený tak, že se těm spodním patrům tabulky vyhneme. Budeme chtít hrát v poklidu ve středu tabulky, možná i výš.

 


(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 23.06.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda

Certus

Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji

Vstupenky na utkání s Jabloncem v prodeji více

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka

Doufám, že kvůli fanouškům závěr sezóny zvládneme, tvrdí Dominik Kostka více

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler

S podporou fanoušků to zvládneme, věří Emil Tischler více

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice

I jedna výhra nám pomůže, řekl Jaroslav Novotný pro ČRo Pardubice více