Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 03.08.2022

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný

Bernardo Rosa odehrál minulý víkend svůj premiérový zápas ve FORTUNA:LIZE. V čem spatřuje největší rozdíly mezi anglickou a českou ligou nebo jak komunikuje se svými spoluhráči? Nejen o tom se rozpovídal bývalý hráč londýnského West Hamu v rozhovoru pro klubový web.


Bernardo, jak jsi spokojený se svým debutem ve FORTUNA:LIZE?

Se svým prvním ligovým startem v Česku jsem poměrně spokojený. Myslím, že jsem to zvládl dobře. Samozřejmě se najdou věci, které ještě musím během sezóny zlepšit. Určitě to ale z mé strany nebyl špatný debut v nejvyšší české fotbalové lize.

 

V čem se podle tebe nejvíce liší zápasový styl hry v české lize například od té, kterou znáš z Anglie?

Hrají tady hodně vysocí hráči. V zápase s Českými Budějovicemi proti mně například hrál velmi vysoký útočník a bylo to pro mě těžké. Na druhou stranu jsem byl mnohem častěji u balónu, než jsem byl zvyklý třeba z Anglie. Český fotbal mi přijde velmi tvrdý a fyzicky náročný. Myslím ale, že jsem premiéru zvládl dobře.

 

Jak komunikuješ se svými spoluhráči v kabině?

Už jsem se naučil nějaká česká slova (směje se). Přesto ale dávám přednost angličtině. Na hřišti jde většinou o jednoduché pokyny, jako jsou „left“ nebo „right“ (vlevo/vpravo). Není to takový problém.

 

Se kterým z českých hráčů mluvíš nejčastěji?

Asi to bude Emil Tischler. S tím si opravdu rozumím.

 

Sleduje tvoje rodina z Brazílie zápasy Pardubic?

Moji rodiče žijí v Londýně, takže je pro ně mnohem snazší si utkání Pardubic vyhledat na internetu. Jestli můj zbytek rodiny, která žije v Brazílii sleduje moje zápasy, to opravdu nevím. Předpokládám, že spíše ne.

 

Jak jsi motivovaný na další zápas, který odehrají Pardubáci v Plzni?

Samozřejmě jsem hodně namotivován, vždyť je to český mistr z minulé sezóny. Všichni chceme vyhrát. Já ještě o to víc, že by to bylo moje první ligové vítězství za Pardubice. Uvědomuji si ale, že nás čeká velmi těžké utkání, ale určitě máme šanci na vítězství. Čeká nás velmi těžký, ale důležitý zápas. Věřím, že vyhrajeme.

 

 


(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 03.08.2022 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice

Aigos - reklama

Video: Trenér Kováč po utkání proti Bohemians

Video: Trenér Kováč po utkání proti Bohemians více

Těsná prohra rezervy v Chlumci

Těsná prohra rezervy v Chlumci více

Ani zlepšená hra zatím body nepřinesla

Ani zlepšená hra zatím body nepřinesla více

Výhra nad Slavií nás motivuje, říká záložník U19 Daniel Pandula

Výhra nad Slavií nás motivuje, říká záložník U19 Daniel Pandula více