Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

ČFL | 04.08.2022

Máme mančaft, který má svoji duši, říká Pavel Němeček

Pardubická rezerva začíná další třetiligovou sezónu v neděli na hřišti loňského vítěze této soutěže SK Zápy. Trenér B-týmu Pavel Němeček se v rozhovoru pro klubový web podělil o svůj názor na ambice pardubického „béčka“, ale pohovořil také o tom, jak hodnotí předsezónní přípravu.


1. kolo Fortuna ČFL  ne 07.08.2022  17:00  V SK Zápy EG FK Pardubice B 

 

V neděli začíná pardubickému B týmu třetiligová sezóna. S jakými ambicemi do ní půjdete?

Chceme se hlavně v této soutěži udržet, to je náš primární cíl. Víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Spadly k nám dva týmy, které minulou sezónu hrály druhou ligu, Žižkov a Ústí nad Labem. A zároveň ty týmy, které do třetí ligy postoupily z divizí, svou kvalitu také určitě mají.

 

Na čem jste v přípravě nejvíce pracovali?

Snažili jsme se hlavně rozšířit kádr. To se povedlo. Je nás defacto 14 hráčů, což je slušné. Snažili jsme se zlepšit jakousi součinnost v týmu, kterou ale většina hráčů měla už z dorostu. V lize budeme chtít hlavně předvádět kvalitní hru.

 

Odehráli jste několik přípravných utkání. Jak jste celkově spokojen s předsezónní přípravou?

Musím říct, že spokojený jsem. Když nebudu hodnotit výsledky, které jsou v přípravě druhotné, vše se podařilo tak, jak jsme chtěli. Vyzkoušeli jsme hráče na různých postech a zapracovali jsme do týmu několik mladých hráčů z A-týmu, kterým chyběla rozehranost. Všechno si to potřebuje sednout a věřím, že tomu tak bude.

 

Jak jste spokojen se složením týmu na nadcházející sezónu?

Jsem šťastný, že se náš tým rozšířil. Máme mančaft, který má svoji duši a já jen doufám, že se to projeví také v sezóně.

 

V čem spatřujete největší sílu pardubického B týmu?

Myslím, že jsme hodně sehraní, líbí se mi herní projev hráčů v poli. Chce to akorát přetavit tento projev v pokutovém území, kde se rozhodují zápasy. V našem útočném dávat góly a v tom obranném nedostávat laciné branky.

 

V prvním kole vás čekají SK Zápy. S čím do utkání půjdete a co od něho očekáváte?

Já jsem v Zápech nikdy nebyl, ale vím, že tam mají menší hřiště. Určitě mají Zápy velmi zkušený tým, ve kterém mají hráče, kteří prošli kvalitními soutěžemi. V minulé sezóně navíc SK Zápy skončily na prvním místě. Nebude to nic jednoduchého, budeme chtít působit na hřišti kompaktně. A to jak v defenzivě, tak v ofenzivě. Samozřejmě by mě potěšilo, kdybychom z každé naší šance vytěžili branku.

 

S jakým výsledkem byste byl v tomto zápase spokojen?

Ideální by bylo, kdybychom dali v 88. minutě gól, aby už soupeř nestihl vyrovnat. To by potom byla krásná cesta domů (směje se).

 


(Autor: Kazimír Svoboda | Datum: 04.08.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis

Farmet

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji!

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji! více

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál více

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček více

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný více