Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 04.08.2022

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček

Pardubický obránce Tomáš Vlček byl nejrychlejším hráčem úvodního kola FORTUNA:LIGY, když mu během utkání proti Českým Budějovicím byla naměřena rychlost 34,2 km/h. Nejen o tom, ale především o blížícím se utkání s Viktorií Plzeň, jsme si s mladým hráčem popovídali před čtvrtečním tréninkem.


První zápas s Budějovicemi se nám výsledkově nevydařil, už se nálada v kabině srovnala?

Uvědomujeme si, že to byl první zápas, který bohužel nevyšel podle našich představ, ale prohra na naší náladě nic nezměnila. Jsme připravení i dál bojovat tak, jako v nedělním zápase, tedy naplno.

 

Pro tebe to byla ligová premiéra, asi sis jí představoval radostnější…

Každý si představuje svou premiéru jako vítěznou. Výsledkově to nevyšlo, ale i tak jsem si to na hřišti užil. Opravu jsem byl nadšený z toho, že jsem mohl nastoupit. Těším se na další zápasy, doufám, že starty budou přibývat a první výhra brzy přijde.

 

Člověk by se neměl soustředit na negativa, čili otázka zní: co pozitivního jste si ze zápasu odnesli?

Určitě jsme si donesli skutečnost, že se dokážeme dostat do šancí. A teď už je jenom na nás, jak je budeme nebo nebudeme využívat. Takže jako plus vidím, že jsme si vytvořili spoustu gólových situací.

 

Ze statistik vyplynulo, že si byl nejrychlejším hráčem prvního ligového kola. Potěšilo to?

Už ve 2. lize mi trenér říkal, že jsem nejrychlejší stoper druhé ligy a teď se to asi potvrdilo… Samozřejmě, myslím to v legraci, ale bylo hezké vidět informaci, že jsem byl nejrychlejší. Je to takový malý bonus k prvnímu startu.

 

Jsi z Kladna, což je město s bohatou atletickou tradicí. Nelákali tě v mládí kvůli té rychlosti do atletického oddílu?

Přímo do atletiky mě nikdo netahal, ale na základní škole jsem ji měl pět let. Takže jsem ji vlastně dělal od malička a asi jsem z toho něco pochytil.

 

Pojďme k sobotnímu soupeři. Plzeň v minulých dnech odehrála dvě náročná střetnutí, při lize v Teplicích a v evropském poháru? Co na její výkony říkáš?

Sledoval jsem její první zápas v Teplicích, bylo to typické první kolo. Teplice na ně nastoupily velice dobře a myslím, že to pro nás ukazatel toho, jak by se na ně dalo hrát. Samozřejmě druhou půle už jsme viděli, že Plzeň do toho šlápla, měla tam silné útočníky a sypala před branku spoustu centrů ze strany. To je pro nás varování, sobotní zápas budou hrát podobně. My se na ten zápas ještě koukneme a budeme se snažit jejich slabiny využít.

 

Kdo tě v plzeňském kádru zaujal? Na koho se budeš muset dát ze svého postu největší pozor?

Samozřejmě nebezpečný je Chorý, který je nepříjemný ve vápně i v napadání. Takže musím jmenovat jeho a zaujal mě i Kliment, který se umí dostat do šancí, které proměňuje. Tyhle dva bude potřeba si hodně hlídat.

 

Dá se něco vytěžit z toho, že Plzeň je aktuálně vytížená v lize i evropském poháru?

Jsou na to dva úhly pohledu. Jak se říká „zraněné zvíře nejvíc kouše,“ takže buď se hecnou, dají do toho všechny síly, a bude to pro nás strašně těžký zápas, anebo naopak budou unavení a nám to pomůže. Na druhou variantu bychom se ale neměli spoléhat.

 

Na co si náš tým před cestou do Plzně troufá?

V kabině si pochopitelně věříme na tři body, na nic jiného tak nekoukáme. Budeme dělat všechno pro to, abychom si body přivezli s sebou zpátky do Pardubic!

 

 aca


(Autor: Radek Klier | Datum: 04.08.2022 | Zdroj fotky: Ladislav Nussbauer )ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN

Aigos - reklama

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji!

Vstupenky na Liberec? Již jsou v prodeji! více

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál

Sportovní ředitel Vít Zavřel v pořadu Fotbal speciál více

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček

Nejvyšší rychlost? Je to jen bonus navíc, říká Tomáš Vlček více

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný

Bernardo Rosa: Český fotbal je tvrdý a fyzicky náročný více