Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

U-19 | 05.08.2022

Přípravu jsme využili na maximum, říká trenér U19 Filip Duroň

Přípravné období našeho dorostu U19 je u konce a v sobotu v 11:00 hod. nastoupí hráči nejstarší mládežnické kategorie do prvního mistrovského utkání proti Sigmě Olomouc. Hraje se od 11:00 hod. v Ohrazenicích a před výkopem bojů o body jsme vyzpovídali trenéra týmu Filipa Duroně.


Pro U19 skončilo přípravné období, proběhlo podle vašich představ?

Začal bych tím, že příprava byla velice krátká. Z tohoto pohledu si troufám říct, že jsme ten čas využili na maximum. Šli jsme cestou méně zápasů, abychom měli kompletní týdenní mikrocykly. Zároveň jsme chtěli co nejkvalitnější soupeře, což se rozhodně podařilo, protože všechny tři zápasy měly velkou kvalitu. Celkově jsme tedy s přípravou spokojení.

 

Sehráli jste 3 přípravná utkání, ve kterém z nich se výkon nejvíc přiblížil vašim představám?

Nejkvalitnější výkon jsme podali ve Wroclawi, konkrétně v 2. poločasu. Nicméně k tomu, abychom vytvořili jasnou herní tvář a prohloubili součinnostní prvky, stále potřebujeme čas. Není to o tom, že v sobotu bude vše perfektní. Kluci ale pracují opravdu tvrdě a za tu krátkou dobu udělali velký pokrok. Věřím, že tento trend bude pokračovat.

 

Do zahájení dorostenecké ligy zbývají doslova hodiny. Na co jste se zaměřili v posledním týdnu?

Poslední týden se zaměřujeme především na útočnou fázi. V přípravných zápasech nám vázla součinnost záložní a útočné řady. Snažíme se také zlepšit přesnost v předfinální fázi. To byl hlavní bod tohoto týdne.

 

Jaký je zdravotní stav hráčů pár desítek hodin před startem soutěže?

Momentálně máme kádr kompletně uzdravený. Nejvážnější zranění prodělal Martin Prokeš, který si hned na prvním tréninku nešťastně zlomil prst na noze. Jinak se jednalo pouze o drobnosti. Zdraví hráčů pro nás bylo od začátku prioritní a stále je. Máme tedy z koho vybírat.

 

Ligu zahajujete proti Sigmě Olomouc, se kterou jste hráli i přípravné utkání. Co si ze souboje, který vám výsledkově úplně nevyšel, vezmete?

Sigma má tým s řadou technicky velmi dobře vybavených hráčů, které navíc vede výborný trenér. Čeká nás tedy opravdu těžký zápas. Já ale svému týmu hodně věřím. Proti Olomouci nastoupí kompaktnější a dynamičtější tým než před třemi týdny. Naším cílem bude zvítězit. Všichni pro to děláme maximum.

 

SOUPISKA U19 PŘED STARTEM AKTUÁLNÍ SEZÓNY


(Autor: Radek Klier | Datum: 05.08.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN

Top Centrum prodejna

Video: Trenér Kováč na tiskové konferenci

Video: Trenér Kováč na tiskové konferenci více

Brno vyloupilo Ďolíček, Řezníček nám dal tři góly

Brno vyloupilo Ďolíček, Řezníček nám dal tři góly více

Klub pořádá výjezd na derby, fanoušci mají cestu zdarma

Klub pořádá výjezd na derby, fanoušci mají cestu zdarma více

Ženy po vítězství nad FC Praha zpět v čele 2. ligy

Ženy po vítězství nad FC Praha zpět v čele 2. ligy více