Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 12.08.2022

Výměna na hostování: Huf do Dukly, Červenka na Vinici!

Po dohodě mezi FK Pardubice a pražskou Duklou došlo k časově omezené výměně dvou hráčů. Pardubický odchovanec David Huf bude bojovat v tradičních barvách pražské Dukly, naopak na východ Čech se stěhuje 29letý útočník Marek Červenka.


David Huf je řadu let stabilním členem kádru pardubického A-týmu, v jehož dresu nastoupil do 64 utkání ve FORTUNA:LIZE, ve kterých nastřílel 12 gólů. V aktuální sezóně odehrál jen 34 minut a hostování má být cestou ke zvýšení zápasové zátěže. „David stále patří k velmi talentovaným hráčům a věříme, že jeho růstu prospěje vyšší herní vytížení,“ říká sportovní ředitel klubu Vít Zavřel. „V tom jsme ve shodě s agenturou Sport Invest, která Davida zastupuje a se kterou jsme tuto změnu konzultovali,“ doplnil.

 

Klub se s Davidem Hufem, jak bylo naznačeno, neloučí natrvalo. „Jde v obou případech o hostování do konce podzimní sezóny, což v praxi znamená, že 1. prosince se David bude znovu hlásit trenérům na Vinici,“ vysvětluje Vít Zavřel. „Společně věříme, že herní praxe ho v kariéře o kus posune. A v Marku Červenkovi k nám totožnou formou hostování přichází hráč, který má zkušenosti z ligového fotbalu. Rozhodně má potenciál našemu týmu pomoci.“

 

Marek Červenka začínal s fotbalem v pražské Slavii, v jejímž dresu nastřádal první ligové starty. Později vystřídal několik klubů, v Baníku a Teplicích završil své konto na 73 ligových utkání. Od letošního února je členem kádru pražské Dukly, nyní míří z Julisky na hostování na pardubickou Vinici. Ať se ti u nás daří!  

 

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 12.08.2022 | Zdroj fotky: )Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA

ČPP Servis

Video: Trenér Kováč na tiskové konferenci

Video: Trenér Kováč na tiskové konferenci více

Brno vyloupilo Ďolíček, Řezníček nám dal tři góly

Brno vyloupilo Ďolíček, Řezníček nám dal tři góly více

Klub pořádá výjezd na derby, fanoušci mají cestu zdarma

Klub pořádá výjezd na derby, fanoušci mají cestu zdarma více

Ženy po vítězství nad FC Praha zpět v čele 2. ligy

Ženy po vítězství nad FC Praha zpět v čele 2. ligy více