Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

F:L | 08.09.2022

Z pražské Slavie přichází na hostování Marek Icha

Dvacetiletý záložník Marek Icha, který je odchovancem jihočeského fotbalu a aktuálně patří pražské Slavii, je novou posilou pardubického týmu pro podzimní část sezóny. Na Vinici dorazil ve středu ráno a rovnou se pustil do dvoufázového tréninkového procesu se svými novými spoluhráči.


Mladík, který v lize odehrál 3 utkání a má z nich zajímavou bilanci 1+2, se těší na novou výzvu. „Doufám, že budu co nejvíc hrát, nasbírám maximum zkušeností a ligových startů. Pochopitelně věřím tomu, že společně s klukama vytáhneme tým ze spodních pater tabulky,“ řekl po prvním tréninku v pardubických barvách.

 

„Marek je hráč, který prošel reprezentací U20, kde jsem ho poznal jako talentovaného hráče,“ říká sportovní manažer klubu Martin Shejbal. „O jeho příchod jsme usilovali již v létě, tehdy ho ještě Slavia nechtěla uvolnit, ale jsem rád, že se povedlo jednání dotáhnout a Marek je tady.“ Icha přichází do Pardubic na hostování pro podzimní část sezóny.

 

A nepřišel do neznámého prostředí. „Určitě mi to ulehčuje situaci, že tady znám celou řadu kluků. Je dobré přijít do kabiny a poznat, že to tam bude v pohodě,“ liboval si. Pomalu se může chystat na neděli, kdy bude mít šanci vyběhnout k utkání na vítkovickém stadionu. „Moc se těším,“ připouští, a věří v úspěšný víkend. „Baník nehraje to, co by chtěl a proto doufám, že přivezeme 3 body.“

 

Jak jsme psali v úvodu, dvacetiletý Marek Icha je záložníkem, což je ale v moderním fotbalu široký pojem. „Nejlíp se cítím jako střední defenzivní záložník a je pravda, že na jiném postu se necítím tak dobře, jako na tomto,“ přiblížil, kde se na hřišti cítí jako doma.   


(Autor: FK Pardubice | Datum: 08.09.2022 | Zdroj fotky: Radek Klier )Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN

Top Centrum prodejna

Video: Trenér Kováč na tiskové konferenci

Video: Trenér Kováč na tiskové konferenci více

Brno vyloupilo Ďolíček, Řezníček nám dal tři góly

Brno vyloupilo Ďolíček, Řezníček nám dal tři góly více

Klub pořádá výjezd na derby, fanoušci mají cestu zdarma

Klub pořádá výjezd na derby, fanoušci mají cestu zdarma více

Ženy po vítězství nad FC Praha zpět v čele 2. ligy

Ženy po vítězství nad FC Praha zpět v čele 2. ligy více