F:L | 18.09.2022

Ani zlepšená hra zatím body nepřinesla

V 9. kole FORTUNA:LIGY se Pardubáci utkali v "domácím" prostředí s pražským Bohemians a přestože podali zlepšený výkon, na body to nestačilo. I přes některé šance Východočechů padla jediná branka zápasu do jejich sítě, když se po změně stran trefil Jánoš.

9. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)

Pardubáci se poprvé v lize představili ve formaci se třemi středními obránci. V základní sestavě se mimo jiné znovu objevil Vojtěch Sychra a směrem dopředu byl velmi aktivní. Byl to právě on, kdo připravil největší gólovou šanci celé první půle. Až v nastaveném čase se totiž prodral pokutovým územím a předložil míč Pavlu Černému, ten však v záklonu přestřelil.

A to jistě Východočechy mrzí doteď. Deset minut po přestávce totiž šli Bohemians do vedení. Po odvráceném centru z pravé strany se totiž balón odrazil za pokutové území, kde byl Adam Jánoš. Ten se nad ničím nerozmýšlel, vystřelil šajtlí a překonal Jakuba Markoviče.

Zanedlouho poté sice mohlo být vyrovnáno, centr Vojtěcha Sychry však Dominik Kostka využít nedokázal, hlavičkou pouze orazítkoval břevno. Po závaru v pokutovém území hlavičkoval i Marek Icha, Roman Valeš tentokrát sice musel zasahovat, byl ale úspěšný.

V závěru sice měli Pardubáci herně navrch, v tížené vyrovnání to bohužel nevedlo. Před reprezentační přestávkou tak pošesté za sebou v lize odcházejí bez bodového zisku.

Fakta – branka: 55. Jánoš. ŽK: 1:0 (Červenka). Rozhodčí: Machálek – Caletka, Váňa. Diváci: 2047.

Sestavy – FK PCE: Markovič – Icha, Hranáč, Vlček – Kostka, Tischler (75. Vacek), Solil, Helešic (81. Chlumecký) – Janošek (60. Zahradníček), Sychra (75. Mareš) – Černý (C) (60. Červenka). Trenér: Radoslav Kováč.

Bohemians: Valeš – Křapka, Hůlka, Köstl – M. Dostál, Jindřišek (C), Jánoš (88. Dan. Krch), Kovařík (62. Hála) – Hronek (62. Beran), Puškáč (79. Drchal), Květ (79. Mužík). Náhradníci: Bačkovský – Novák, Nový, Prekop. Trenér: Jaroslav Veselý.